Dzīvoklī Liepājā atrod bez uzraudzības atstātu mazuli; māte sniedz skaidrojumu

 
©pixabay.com

Pagājušajā nedēļā tika vēstīts, ka kādā dzīvoklī Liepājā bez uzraudzības atstāsts sešus mēnešus vecs zīdainis. Jaunākā informācija liecina, ka savu skaidrojumu par notikušo bāriņtiesai sniegusi mazuļa māte.

Kā vēsta portāls "liepājniekiem.lv", tad māte bāriņtiesai skaidrojusi, ka zīdainis nav bijis atstāts bez uzraudzības un ka pati tajā laikā bijusi darbā. "Viņas teiktais un policijas sniegtā informācija ir ļoti pretrunīgi, tāpēc mums jāizvērtē visi apstākļi. Tagad bērna mammai aktīvi jāsadarbojas ar Sociālo dienestu, ja viņa vēlas pierādīt, ka spēj savai atvasei nodrošināt atbilstošu un drošu vidi. Tiesa, arī līdz šim ar ģimeni, kurā māte bērnu audzināja viena pati, strādāja sociālais darbinieks." Tāpat bāriņtiesas priekšsēdētāja T. Ziemele atzina, ka tuvākās nedēļas bērniņš, kuram ar veselību viss ir kārtībā, pavadīs Sociālās aprūpes centrā, bet 12. decembrī tiks lemts, vai puisīti atdot atpakaļ mātes aprūpē vai jāmeklē cits risinājums.

Tāpat zināms, ka sievietei aizgādnības tiesības pārtrauktas ne pirmo reizi - šis ir jau piektais bērns. "Šoreiz, balstoties uz policijas ziņojumu, bāriņtiesa pieņēma vienpersonisku lēmumu par aizgādnības tiesību pārtraukšanu. Pēc normatīvo aktu prasībām, 15 darba dienu laikā bāriņtiesai jāsasauc sēde, kurā jālemj, vai bērnu var atdot mammai, vai arī puisītim jānodrošina ārpus ģimenes aprūpe. Šo dienu laikā tas tiks vērtēts, izzinot papildu apstākļus," sacīja T. Ziemele, piebilstot, ka sarunas notikšot arī ar mātes radiniekiem, kuri jau ir uzņēmušies rūpes par četriem viņas bērniem.

Jau vēstīts, ka trešdien, 27.novembrī, dzīvoklī Liepājā viens pats atradās apmēram sešus mēnešus vecs bērns, bet viņa māte, 1981.gadā dzimusi sieviete, nebija sazvanāma. Zīdainis pēc mediķu apskates tika nogādāts sociālajā aprūpes centrā, kā arī informācija nodota bāriņtiesas darbiniekiem.