Pašvaldībām būs jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu finansēšanā

© Pixabay

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas tostarp paredz pienākumu pašvaldībām solidārā apmērā piedalīties skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.

Likumprojekta otrajam lasījumam kopumā bija iesniegti 44 priekšlikumi, un atšķirībā no vairuma citu nākamā gada budžeta paketē iekļauto likumprojektu, par likumprojektu atbildīgā Budžeta komisija tajā atbalstīja vairākus opozīcijas priekšlikumus, kas gan dublē Izglītības un zinātnes ministrijas vai arī parlamenta Juridiskā biroja priekšlikumus. Tomēr vairums opozīcijas priekšlikumu tika noraidīti.

Likumprojekta izskatīšanas gaitā iepriekš izcēlās asas diskusijas par brīvpusdienu finansēšanas pienākuma uzdošanu pašvaldībām. Izmaiņas likumā paredz solidāru 1.-4.klašu skolēnu pusdienu finansēšanu no valsts un pašvaldību budžetiem.

Atšķirībā no pirmā lasījuma, galīgajā lasījumā izslēgta iepriekš apstiprinātā norma par minimālā skolēnu skaita noteikšanu

Papildus paredzēts pagarināt spēkā stāšanās termiņu regulējumam par valsts nozīmes interešu izglītības iestādēm, kā arī regulējumam par pašvaldības pienākumu konkrētos gadījumos slēgt līgumu par piedalīšanos privātās izglītības iestādes uzturēšanas izdevumu finansēšanā, ja šis privātais pakalpojuma sniedzējs ir sabiedriskā labuma organizācija vai sociālais uzņēmums.

Šie likuma grozījumi ir iekļauti nākamā gada valsts budžeta paketē.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.