Teju 69% grants ceļu Ludzas apkārtnē ir sliktā stāvoklī

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Gandrīz 69% reģionālo un vietējo valsts ceļu ar grants segumu, kas ir VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Ludzas nodaļas kompetencē, ir sliktā stāvoklī, liecina LVC Kārsavas novada pašvaldībai sniegtā informācija.

Pašvaldība LVC iesniedza kārtējo sūdzību par valsts reģionālā autoceļa P50 Kārsava-Krievijas robeža (Aizgārša) grants seguma posmu. LVC Ludzas nodaļa vietvaru informējusi, ka ceļa posma seguma atjaunošana darbi ir iekļauti valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmā 2020.-2022.gadam. Seguma remonts un divkārtu virsmas apstrāde plānota 2022.gadā, orientējošās būvdarbu izmaksas ir 523 000 eiro.

2019.gada vasarā valsts reģionālā autoceļa P50 Kārsava-Krievijas robeža (Aizgārša) posmā, par kuru sūdzējusies pašvaldība, grants segums novērtēts ar vērtējumu slikts, tomēr LVC nepiekrītot Kārsavas novada pašvaldības apgalvojumam, ka ceļa posms ir neizbraucams. Līdzīgs grants segumu stāvoklis lietavu laikā esot lielākajā daļā no nodaļas pārvaldīšanā esošiem ceļiem.

LVC arī norāda, ka uz minētā ceļa tiek izpildītas normatīvajos aktos noteiktās uzturēšanas prasības.

LVC Ludzas nodaļas veiktais valsts autoceļu ar grants segumu tehniskā stāvokļa novērtējums Kārsavas, Ciblas, Ludzas un Zilupes novadu teritorijās liecina, ka reģionālo un vietējo ceļu stāvoklis 68,7% gadījumu slikts, 29,6% apmierinošs un tikai 1,6% - labs.

 

Abonē