FOTO: Piņķos tapis Baltijā vienīgais outlet veikalu ciemats

 
©Publicitātes foto/SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene

Investējot vairāk nekā 25 milj. eiro, 2019. gada nogalē noslēgsies Latvijā pirmā outlet veikalu ciemata Via Jurmala Outlet Village (VJOV) pirmās kārtas būvniecība Piņķos. Outlet veikalu ciemata pirmo kārtu ar kopējo platību 13 500 kvadrātmetru apmērā un aptuveni 70 apģērbu, apavu, aksesuāru, sporta un dzīvesstila preču veikaliem, kā arī 5 kafejnīcām un restorāniem, paredzēts atklāt 2020. gada pavasarī.

Eiropā kopumā ir vairāk nekā 200 outlet tipa iepirkšanās centri, Centrāleiropā un Austrumeiropā - 28. Kamēr pārdošanas apjomi tradicionālajos tirdzniecības centros stagnē, outlet tipa centros tie pieaug. Kopš 2013. gada kumulatīvais pieauguma temps outlet veikalos ir bijis desmit reizes lielāks nekā tradicionālajā mazumtirdzniecībā, un tas ir tuvu sniegumam, ko sasniedz tirdzniecība tiešsaistē. Vidēji viens pircējs outlet tipa veikalus apmeklē 4-6 reizes gadā. Pēc pirmās kārtas atklāšanas gada laikā VJOV apmeklējumu skaits varētu sasniegt 2.5 milj., savukārt apgrozījums - 40 milj. eiro.

VJOV attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene: “2020. gada pavasarī Latvijā tiks atklāts Centrāleiropā un Austrumeiropā jaunākais un modernākais outlet veikalu ciemats. Mūsu reģionā šis būs galvenais nozares spēlētājs, kas piesaistīs ne tikai vietējo publiku, bet arī tūristus. Šobrīd aktīvi strādājam ar vadošajiem pasaules zīmoliem, lai pilnveidotu piedāvājumu, nodrošinātu patērētājiem daudzveidīgu izvēli un piedāvātu unikālu iepirkšanās pieredzi.”

Veikalu ciemata koncepts veidots iedvesmojoties no līdzīgiem outlet tipa ciematiem Itālijā, Vācijā un Lielbritānijā. Ēku komplekss un tā arhitektūra veidota klasiskā itāļu stila - ar flīžu celiņiem, zaļajām zonām, kokiem, strūklaku un arī piazza jeb centrālo laukumu. VJOV, kura tuvumā atrodas Jūrmalas pludmale, akvaparks, golfa klubs un citas atpūtas vietas, kļūs par nozīmīgu iepirkšanās un atpūtas galamērķi arī modes entuziastiem.

Veikalu ciematu varēs ērti sasniegt gan vietējie patērētāji, gan galvaspilsētas viesi - Rīgas centrs atrodas 30 min brauciena attālumā, starptautiskā lidosta Rīga - 15 min attālumā, bet kūrortpilsēta Jūrmala - 9 min attālumā.