Ziemas peldētāji Jūrmalā atklāj sezonu

 
©Mārtiņs Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Svētdien, 6.oktobrī, pulksten 11.00 pie Bulduru glābšanas stacijas ziemas peldēšanas sezonu atklās ziemas peldētāju biedrības Latvijas ronis dalībnieki un viņu viesi no citiem Latvijas ziemas peldētāju klubiem.

Ziemas peldēšanas sezona tradicionāli ilgst no oktobra pirmās svētdienas līdz marta pēdējai svētdienai. Šajā laikā ziemas peldētāji, tautā saukti par “roņiem”, regulāri tiekas un peld atklātās ūdens tilpnēs, neatkarīgi no laika apstākļiem. Sezonas laikā tiek rīkotas dažādas “roņu” aktivitātes - sacensības, skates, karnevāli.

Pirmās nopietnās sacensības ziemas peldētājiem notiks jau novembra sākumā - no 1. līdz 3. novembrim Jelgavā norisināsies Pasaules ziemas peldēšanas kausa izcīņas 1.posms, kas vienlaikus būs arī Latvijas Ziemas peldēšanas čempionāta 1.posms. Savukārt 18. novembrī ziemas peldētāji plāno akciju Roņi peld 101. Pagājušā gadā, par godu Latvijas simtgadei, notika 100 minūšu garš peldējums vienlaicīgi dažādās Latvijas vietās, šis pasākums izpelnījās lielu atsaucību, un tas varētu tikt ieviests par tradīciju, ar katru gadu peldējumu pagarinot par vienu minūti.

Šajā sezonā norisināsies arī Pasaules Ziemas peldēšanas čempionāts, kas notiek reizi divos gados - 2020. gada februārī “roņus” no visas pasaules uzņems Slovēnijas pilsēta Bleda. Latvijas ziemas peldētāji plāno piedalīties arī citās starptautiskās sacensībās Krievijā, Polijā, Zviedrijā, Lielbritānijā un citur.

Šosvētdien, atklāšanas pasākuma laikā, roņi tiks iepazīstināti ar jaunās sezonas pasākumu kalendāru, to var atrast arī biedrības Latvijas ronis mājas lapā www.latvijasronis.lv .

Sezonas atklāšanas pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti - gan jau pieredzējušie roņi, gan arī tie, kuri vēl tikai vēlas kļūt par ziemas peldētājiem.