Bez panākumiem turpina cīnīties ar meža ugunsgrēkiem Kandavā un Olainē

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Atbildīgie dienesti bez būtiskiem panākumiem turpina cīnīties ar meža ugunsgrēkiem Kandavā un Olainē

Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis pastāstīja, ka meža ugunsgrēkā Kandavas pagastā joprojām nav iespējams sākt aktīvus dzēšanas darbus, jo ik pa laikam turpina sprāgt kara laika lādiņi. Turklāt nav informācijas par to, cik daudz šādu lādiņu teritorijā varētu būt.

Tāpat joprojām turpinās svētdienas pēcpusdienā izcēlušās meža ugunsgrēka dzēšana Olaines novadā. Dzēšanas darbos iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

LETA jau ziņoja, ka VUGD pirmdien saņēma izsaukumu uz Kandavas pagastu par izcēlušos meža ugunsgrēku. "Ugunsgrēka izcelsmes vietā ir norobežoti ceļi, un šajā vietā turpina sprāgt kara laika lādiņi. Ugunsgrēka degšanas platība ir apmēram astoņi līdz deviņi hektāri," iepriekš sacīja Jaunķiķis, piebilstot, iekams kara laika lādiņi nebeigs sprāgt, dzēšanas darbi neesot iespējami, jo cilvēku dzīvības netiks pakļautas riskam.

Savukārt Olaines novadā izcēlies aptuveni 58 hektārus plašs meža ugunsgrēks. Lai arī deg pamatā meža zeme, blakus atrodas kūdras izstrādes purvs, radot papildu degšanas risku.