Komentāri / NRA REĢIONOS: Malēniešiem – pašiem savs muzejs un svētki
 

6 komentāri

LLabvēlis
Ne tikai paši malēnieši sevi neuzskata par latgaļiem, bet neviens latvietis ne Alūksni, ne Gulbeni nekad nav uzskatījis par Latgales sastāvdaļu. Tā ir pusizglītotu Rīgas čangaļu filoloģiskā teorija, kas radusies pateicoties sovjetiski orientētu pasniedzeju graujošajai darbībai universitātēs pret latviešu valodu un kultūru. Malēniskais lauzums ir pilnīgi citāds, nekā latgaļu dialekta intonācijas, tikai puskrievi vai pusebreji no Rīgas varbūt ir nespējīgi saklausīt atškirību.
9.maijs 2019, 11:49 Atbildēt
ddrukas kļūdu labojums
Ne tikai paši malēnieši sevi neuzskata par latgaļiem, bet neviens latvietis ne Alūksni, ne Gulbeni nekad nav uzskatījis par Latgales sastāvdaļu. Tā ir pusizglītotu Rīgas čangaļu filoloģiskā teorija, kas radusies pateicoties sovjetiski orientētu pasniedzēju graujošajai darbībai universitātēs pret latviešu valodu un kultūru. Malēniskais lauzums ir pilnīgi citāds nekā latgaļu dialekta intonācijas, tikai puskrievi vai pusebreji no Rīgas varbūt ir nespējīgi saklausīt atšķirību.
9.maijs 2019, 11:53 Atbildēt
PPiebilde
Malēnieši kā vidzemnieki turklāt ir luterāņi, nevis katoļi, un vēsturisku iemeslu dēl nav bijuši pakļauti mežonīgajai slāvu ietekmei, kas diemžēl atstājusi neizdzēšamas pēdas latgaļu attīstībā.
9.maijs 2019, 12:05 Atbildēt
AAija
Rodas tikai jautājums- kā cikvēks,kas pats NEPROT runāt Maleniski (bez grāmatas un blociņa palīdzības) var šādi reklamēties?! Manuprāt,tas ir galīgi nepareizi!
Turklāt,pagājušajā gadā biju lieliskā Malēniešu nometnē,kas notika Māriņkalnā,kur viss notika krietni dabiskāk kā šeit- Jaunlaicenē!
9.maijs 2019, 13:45 Atbildēt
LLīga
Nu tas jau zināms - jo dumjāks cilvēks, jo par gudrāku izliekas. Kā var būt Muzeja vadītāja ar vidējo medicīnisko izglītību un izlikties par vēsturnieku un filologu???
10.maijs 2019, 16:38 Atbildēt
NNata
Nu šī sieviete ir iedomības kalngals un tik alkatīga! Nevar vispār viņai ticēt,kur nu vēl vēsturi un izloksni uz viņas teikto balstīt! Smiekli nāk!
19.maijs 2019, 14:10 Atbildēt