Sola, ka nākamajā mācību gadā Daugavpilī ieviesīs pabalstus auklēm

© Rūta Kalmuka/ F64 Photo Agency

Daugavpils pašvaldība ar nākamo mācību gadu plāno paaugstināt atalgojumu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un ieviest līdzfinansējumu par aukļu pakalpojumiem bērniem, kas neapmeklē bērnudārzu, šonedēļ preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Bērnudārzu pedagogu algu plānots celt no 730 līdz 800 eiro par likmi. Domes priekšsēdētājs pauda, ka, paaugstinot algu, pašvaldība beidzot likvidēs vēsturisko netaisnību.

Pilsētas bērnudārzos strādā aptuveni 500 skolotāju, un domē cer, ka atalgojuma palielināšana ļaus noturēt esošos darbiniekus un piesaistīt jaunus.

Tāpat pašvaldība turpmāk plāno līdzfinansēt aukļu pakalpojumu tiem bērniem, kuriem nav iespējas saņemt pašvaldības apmaksātu bērnudārza pakalpojumus. Pašvaldība aplēsusi, ka rindā uz pirmsskolas izglītības iestādēm pašlaik ir apmēram 200 bērnu. No nākamā mācību gada šo bērnu vecāki varēs saņemt 140 eiro atbalstu mēnesī, lai mazuļus pieskatītu sertificētas auklītes.

Paredzēts, ka abi lēmumprojekti tiks izskatīti komiteju un domes sēdēs maijā.

Latvijā

Valsts vides dienesta (VVD) Radiācijas drošības centrs (RDC) nav saņēmis oficiālu informāciju par avāriju Rostovas atomelektrostacijā, un radiācijas līmenis Latvijā atbilst ikdienas situācijai, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Svarīgākais