Ar īpašu velobraucienu atklās Ventspils jaunās ielas

 
©SCANPIX

Pirmdien, Otrajās Lieldienās - 22. aprīlī, plkst. 11:00, visi ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti kļūt par divu pilnīgu jaunu Ventspils ielu - Apļa un Rāvas - atklājējiem. Lai kļūtu par ielas atklājēju, nepieciešams izvilkt no ziemas migas savu velosipēdu, pieteikties braucienam un 22.aprīlī ierasties Apļa un Rāvas ielas krustojumā uz jautro velo šķēršļu trasi. Brauciena dalībniekiem paredzētas dažādas balvas no Ventspils brīvostas pārvaldes.

Šajā pavasarī ir pabeigti pēdējie darbi, lai pilnvērtīgai satiksmei varētu tikt atvērtas divas jaunas ielas - Apļa iela un Rāvas iela. Ielu izbūve ir pirmais solis, lai uzņēmējdarbībai piemēroti attīstītos kvartāls starp Rūpniecības, Durbes un Lāčplēša ielām.

Pasākuma programma:

• Ventspils sporta skolas “Spars” BMX nodaļas audzēkņu paraugbraucieni ārpus trases (trenera Jāņa Šķepera vadībā).

• Šķēršļu joslas braucieni uz laiku, dažādās vecuma grupās, ar iespēju tikt pie dažādām balvām.

• Ātrākais braucējs varēs mēroties spēkiem ar Ventspilī ražoto “Bucher Municipal” ielu tīrāmo mašīnu “CityCat 1000”. Kurš kuru šķēršļu trasē?

• Svinīgā Apļa un Rāvas ielas atklāšana, suminot visus dalībniekus.

Rāvas iela savieno Lāčplēša un Durbes ielas Ventspilī. Neliels šīs ielas posms - 87 - metri jau bija, bet tam bija nepieciešama atjaunošana. No jauna izbūvēti vēl 313 Rāvas ielas metri. Aptuveni 300 metru garā Apļa iela savieno jauno Rāvas ielu ar Rūpniecības ielu. Ielu brauktuvēs ieklāts betona bruģis, izbūvēta ietve un veloceliņš. Izbūvēta jauna slēgta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Būvniecības laikā tika demontēti teritorijā esošie grausti. Tāpat visā ielu garumā ierīkots energoefektīvs apgaismojums un iestādīti koki.