Nav skaidrs, kāda viela pilda Jūrmalciema pludmalē izskaloto mucu

 
©Facebook/ekrānšāviņš

Pirms dažām dienām tika vēstīts, ka Jūrmalciema pludmalē izskalota koka muca, kas varētu būt vairāk nekā 100 gadus veca. Portāls "liepājniekiem.lv" vēsta, ka šobrīd neesot īsti skaidrs, kāda viela atrodas tās iekšpusē.

Jūras krastā izskalotās mucas diamters ir 70 centimetri, savukārt garums 120 centimetri. Rihards Daugavietis, kurš pamanījis seno priekšmetu stāsta, ka kad viņš mucu pamanījis, gājis klāt pētīt - puse no tās bija iegrimusi smiltīs un iesalusi. Viņš pieļauj, ka mucas tilpums ir aptuveni 100 - 120 litri, kā arī konstatējis, ka muca ir pildīta ar īsti neizprotamu, cietu masu - kaut kas līdzīgs parafīnam vai sveču taukiem, iespējams sviests.

Kad atradējs uz notikuma vietu devās atkārtoti, pamanījis, ka mucai uzklupuši putni, kas šo vielu aizrautīgi knābājuši, tāpēc vīrietis domā, ka tas varētu būt kaut kas ēdams.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kuģniecības nodaļas vadītājs Andris Cekuls pieļauj, ka tā varētu būt 19.gadsimta muca, kas ir bijusi uz buriniekiem. Visticamāk muca izskalota no Bernātu jūrmalas, kur ir smilšu sēkļi, vai no kuģošanai bīstamā Akmeņraga.