Ieskaties! Gaidāmas izmaiņas vairākos Vidzemes reģiona autobusu maršrutos

© Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Ņemot vērā, ka vairāki reisi dublējas vienā maršruta posmā, kā arī lai autobuss kursētu pēc kustību saraksta, no 2019. gada 18. janvāra gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.7732 Rīga–Skujene–Jaunpiebalga, Nr.7734 Rīga–Bērzkrogs–Ineši, Nr.7730 Rīga–Cēsis un Nr.7179 Rīga–Kursīši–Saulkrasti.

Sakarā ar dažādu maršrutu reisu dublēšanos piektdienās posmā Jaunpiebalga-Vecpiebalga, maršruta Nr.7732 Rīga-Skujene-Jaunpiebalga autobuss, kas no pieturvietas Jaunpiebalga izbrauc plkst.6.00, pasažieru pārvadājumus vairs nenodrošinās. Turpmāk reiss tiks uzsākts plkst.7.30 pieturvietā Vecpiebalga. Tā rezultātā tiks slēgts arī maršruta Nr.7734 Rīga-Bērzkrogs-Ineši reiss, kas pieturvietā Ineši tiek uzsākts piektdienās plkst.7.10. Papildus tam tiks atklāts jauns reiss maršrutā Nr.7730 Rīga-Cēsis - autobuss no Cēsu autoostas izbrauks plkst.9.30.

Ņemot vērā, ka sastrēgumu dēļ rīta stundās autobusu vadītāji nespēj iekļauties reisa izpildei noteiktajā laikā, turpmāk maršruta Nr.7179 Rīga-Kursīši-Saulkrasti autobusam, kas no pieturvietas Saulkrastu stacija izbrauc plkst.6.30, tiek mainīts apstāšanās laiks pieturvietās, kā rezultātā Rīgas starptautiskajā autoostā tas pienāks plkst.8.50 (līdz šim tas pienāca plkst.8.30).

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu. Atgādinām, ka sabiedriskā transporta reisu skaitu un laikus nosaka pasažieru plūsma, savukārt statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažierus aicinām ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.