Izdevies nepieļaut meža ugunsgrēka Cēsīs izplatību

Ilustratīvs attēls © AFP / Scanpix

Atbildīgie dienesti un brīvprātīgie ugunsdzēsēji turpina cīnīties ar meža ugunsgrēku Cēsīs, Kvēpenes ielas apkaimē, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Patlaban ir izdevies nepieļaut ugunsgrēka tālāko izplatību pa perimetru, tomēr notiek degšana tā iekšpusē.

Izsaukumu ugunsdzēsēji saņēma plkst.10.30. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka mežs deg lielā platībā un pastāv uguns izplatīšanās draudi.

Patlaban ir izdevies nepieļaut ugunsgrēka tālāko izplatību pa perimetru, tomēr notiek degšana tā iekšpusē, pastāstīja Palkavniece. Dzēšanas darbos piedalās vairāk nekā 30 VUGD ugunsdzēsēji, Valsts meža dienesta pārstāvji un apkārtējo novadu brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

VUGD pārstāve skaidroja, ka ugunsgrēks izcēlies kalnā un sākotnēji zināmā tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās apmēram trīs kilometru attālumā, tāpēc ūdens tika organizēts ar pievešanu. Vēlāk tika atrasta vēl viena ūdens ņemšanas vieta tuvāk ugunsgrēkam, apmēram pus kilometra attālumā, tomēr tai tuvumā nevar piebraukt ar automašīnām.

Patlaban ir izvilktas maģistrālās šļūtenes, kas nodrošina ūdeni. Tas tiek spiests augšā kalnā, veicot vairākkārtēju pārsūknēšanu, lai kalna galā būtu atbilstošs spiediens un varētu veikt dzēšanas darbus.

Helikopteri dzēšanas darbos patlaban nav plānots iesaistīt.

Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban vēl nav iespējams nosaukt ugunsgrēka platību.

VUGD aicina iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai, bet, ja mājās jūtami dūmi, aiztaisīt logus un durvis. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti atturēties no sēņošanas un ogošanas šajā apkārtnē, jo pastāv uguns izplatīšanās draudi.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais