Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Drīzumā bērnunama audzēkņi atgriezīsies pie Valdgales ugunsgrēka vietas esošajā Stiklu ciemā

© f64

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē šodien pieņemts lēmums 13. augustā ievest Stiklu ciemā 28 bērnunama audzēkņus, kuri kopš 18. jūlija uzturējās Ances pagastā. Kad bērni būs atgriezušies ierastajā vidē, policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki viņus informēs, kādi ugunsdrošības pasākumi jāievēro, lai bērni būtu pasargāti no plašā ugunsgrēka sekām - krītošajiem kokiem un gruzdošajām bedrēm.

8. augustā policija atsauca Stiklu ciemā novietotos posteņus, turpmāk šajā apkārtnē veicot regulāru patrulēšanu. Ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lenti, tādējādi atturot cilvēkus no došanās mežā. Uzstādīs arī vismaz desmit ceļazīmes ar norādi, kur tuvākajā laikā aizliegts ieiet un iebraukt. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki Stiklos plāno uzturēties līdz 10. jūlijam, kad tiks pārtraukta dzēšanas darbu koordinēšanas štāba darbība. Turpmāk uzraudzību ugunsgrēka skartajā teritorijā, izmantojot arī ugunsnovērošanas torņus, veiks Valsts meža dienesta darbinieki,.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskanēja operatīvo dienestu pārstāvju sniegtā informācija, ka atklāta degšana ugunsgrēka skartajā teritorija vairs nav novērota, tomēr vietumis notiek gruzdēšana. Tas nozīme, ka, mainoties vēja virzienam, degšana tomēr var atsākties, tādēļ nevar zaudēt modrību. Tieši šī iemesla dēļ pagaidām neviens neuzņemas atbildību apgalvot, ka ugunsgrēks Ventspils novada teritorijā ir pilnībā lokalizēts un ugunsbīstamība vairs nedraud.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Aivars Mucenieks izteica pateicību visām ugunsgrēka dzēšanā iesaistītajām personām, tostarp zemessargiem, uzteicot katras procesā iesaistītās puses nozīmīgo devumu. To sniedza arī brīvprātīgie palīgi, kuri, izmantojot ietilpīgas cisternas, pieveda ūdeni.

Ugunsgrēks Stiklos licis saprast arī to, ka jāpārskata pašvaldības civilās aizsardzības plāns, iekļaujot tajā punktu par sadarbību ārkārtas situācijās ar vietējiem zemniekiem, kuriem ir piemērota tehnika, lai palīdzētu operatīvo dienestu darbiniekiem dzēst ugunsgrēkus.