Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Visu trīs ugunsgrēku situācija bez izmaiņām - dzēšana purvos turpinās

© F64

Visu trīs ugunsgrēku dzēšana purvos - Valdgales pagastā, Salas novadā un Ramatas pagastā turpinās un situācija šajās vietās ir bez izmaiņām, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

"Ir grūti prognozēt, kad ugunsgrēks varētu tikt ierobežots, bet tiek darīts viss iespējamais, lai to pēc iespējas ātrāk un uguns vairs nevirzītos uz priekšu.''

Viņš norādīja, ka Valdgales pagastā, kur uguns skartā meža un purva platība ir vairāk nekā 1300 hektāru, situācija ir bez izmaiņām - purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu, taču ugunsgrēka dzēšana turpinās..

Jaunķiķis piebilda, ka turpinās ar Salas novada Gargrodes purva ugunsgrēka ierobežošana.

VMD informēja, ka ugunsgrēks Salas novadā netālu no Gargrodes patlaban ir izpleties vairāk nekā 20 hektāru platībā, arī sarežģītās piekļuves dēļ. Notikuma vietā uguni dzēš ap 25 Valsts meža dienesta darbinieki, ir iesaistīti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) spēki un aptuveni 30 zemessargi. Šajā vietā deg gan mežs, gan purvs, bet situācija ir kontrolējama un ir prognozes, ka drīzumā, ja pēkšņi nemainīsies vēja virziens, varētu izdoties uguns izplatīšanos ierobežot. Nav pilnīgas skaidrības par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, taču arī šajā situācijā nav izslēgta neuzmanīga rīcība ar uguni.

Tāpat, pēc VMD sniegtās informācijas, turpinās meža un purva ugunsgrēka ierobežošana Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā, kuru pašlaik to vēl nav izdevies ierobežot un uguns virzās uz priekšu. Pārsvarā gan deg tikai purvs.

"Ir grūti prognozēt, kad ugunsgrēks [Ramatas pagastā] varētu tikt ierobežots, bet tiek darīts viss iespējamais, lai to pēc iespējas ātrāk un uguns vairs nevirzītos uz priekšu. Ugunsgrēka vietai piekļūt ir ārkārtīgi grūti, tuvākais ceļš ir apmēram divu kilometru attālumā, un tādēļ ugunsgrēku mēģina ierobežot no augšas - ugunsgrēku dzēš Nacionālo bruņoto spēku helikopters, tāpat liesmu dzēšanā šodien piesaistīts arī Lietuvas gaisa spēku helikopters. Bez helikopteriem, VMD un VUGD talkā ugunsgrēka dzēšanā Latvijai nākuši kolēģi no Igaunijas, kas palīdz ar specializētām tehnikas vienībām," aģentūru LETA informēja VMD.

Šajā gadā Valts meža dienests atklājis un dzēsis pavisam 685 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemju platību 1046 hektāri, tajā skaitā 770 hektāru Ādažu poligonā.

Jau ziņots, ka atbildīgie dienesti ceturtdien turpina cīnīties jau ar trim plašiem meža un kūdras purvu ugunsgrēkiem.