Ledus un ūdens aizvien slēpj Ventas rumbu
 
©Ekrānšāviņš no video

Arī svētdienas rītā Ventas rumba Kuldīgā paslēpta zem ledus un ūdens, redzams tiešraidē Kuldīgas novada pašvaldības mājaslapā.

Ledus sastrēguma dēļ ūdens līmenis pirms un pēc Ventas rumbas ir vienādi augsts, nav ūdenskrituma, turklāt daļu rumbas klāj stāvošs ledus, pārējā upes daļā peld vižņi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Kuldīgas novērojumu stacija atrodas krietnu gabalu lejpus rumbas, un šajā vietā ūdens līmenis Ventā pēdējā diennaktī turpināja pazemināties, svētdienas rītā noslīdot līdz 3,2 metru atzīmei. Augstāko punktu - 4,8 metrus - tas sasniedza trešdien, 14.martā.

Arī citās Latvijas upēs saglabājas ledus sastrēgumi. Ūdens līmenis pārsvarā pazeminās. Pēdējā diennaktī arī Lielupē un tās pietekās ūdens līmenis ir krities, lēna ūdens līmeņa pazemināšanās sākusies Daugavā.

Tuvākajās diennaktīs galvenokārt turpināsies ūdens atkāpšanās.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi šomēnes nav gaidāmi stipri nokrišņi, gaisa temperatūra siltākajās dienās var sasniegt +10 grādus. Prognozētie laikapstākļi ir labvēlīgi pakāpeniskai ledus sairšanai, tomēr ledus iešanas laikā vietām - galvenokārt Lielupē un Daugavā - iespējami plaši pali marta beigās vai, visticamāk, aprīlī.