Saspringtas brīvdienas: Izglābti slīkstoši cilvēki, degusi motorlaiva
 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 15.jūlija plkst. 6.30 līdz 17.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 101 izsaukumu – 49 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 38 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajās brīvdienās vairākkārt sniegta palīdzība cilvēkiem uz ūdens. Svētdien, plkst.16.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavgrīvas šoseju Rīgā, kur Hapaka grāvī 200m no krasta dega jahta. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka jahta braucot bija aizķērusi augstsprieguma līnijas vadus un dega 20m2 platībā. No jahtas tika izglābti 12 cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 19.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.21 tika saņemts izsaukums uz Mūkusalas ielu Rīgā, kur dega sporta motorlaiva 4m2 platībā. Veicot degošās laivas nogādāšanu krastā, cieta divi cilvēki, tostarp arī viens ugunsdzēsējs glābējs. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.27.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt steidzās palīgā cilvēkiem, kuriem bija notikusi nelaime uz ūdens. Sestdien plkst. 17.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Jāņa Čakstes prospektu Ogrē, kur Ogres upē zem tilta bija apgāzusies laiva ar diviem vīriešiem. Viens no vīriešiem bija izkļuvis krastā paša spēkiem pirms VUGD ierašanās, bet otram palīdzēja ugunsdzēsēji glābēji. Abi vīrieši tika nodoti Pašvaldības policijai.

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Sestdienas vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ezermalas ielu Alūksnē, kur cilvēks no laivas iekritis ūdenī. Cilvēks pirms VUGD ierašanās tika nogādāts krastā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka motorlaiva apmēram 400m no krasta riņķoja ezerā. Ugunsdzēsēji glābēji motorlaivu apstādināja un nogādāja krastā.

Svētdien plkst. 11.53 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu blakus upei Gauja, kur vīrietis izkritis no laivas, sieviete bezpalīdzīgā stāvoklī atrodas laivā. Ugunsdzēsēji glābēji vīrieti izglāba un nodeva NMPD, kā arī sievieti ar laivu nogādāja krastā.

Savukārt plkst. 21.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Bišu ielā, Jūrmalā, kur dīķī slīka divi vīrieši. Viens no vīriešiem bija izkļuvis krastā paša spēkiem pirms VUGD ierašanās, bet otru krastā izcēla ugunsdzēsēji glābēji un nodeva NMPD mediķiem.

VUGD aicina: atpūšoties pie ūdenstilpnēm atcerieties par drošību! Atcerieties, ka peldēšanās un atpūta pie ūdens nav apvienojama ar alkohola lietošanu un ievērojiet maksimālu piesardzību, izmantojot peldlīdzekļus!