Kāpēc Likteņdārzā jāmaksā par auto novietošanu stāvvietā, kas uzbūvēta par ziedojumiem?

© Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Par cilvēku ziedojumiem Kokneses salā jau vairāk nekā desmit gadus veido Likteņdārzu. Apmeklētāju šajā vietu netrūkst, bet pamatots ir cilvēku sašutums par to, kāpēc no ziedojumiem uzbūvētā autostāvvietā auto novietošana ir maksas pakalpojums.

Portāls "lsm.lv" vēsta, ka autostāvvietas izbūvei Likteņdārzā ziedota ne vien nauda, bet arī būvprojekts, laternas un bruģis.

Ierodoties Likteņdārzā un novietojot mašīnu stāvlaukumā, izkārtnē redzams - par stāvēšanu jāmaksā. Norādītas arī cenas, kas atkarīgas no transportlīdzekļa veida. Vieglā auto novietošana izmaksā divus eiro, bet, piemēram, 40-vietīgam autobusam stāvēšana maksā septiņus eiro.

Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Kokneses fonda vadītāja Valda Auziņa telefonsarunā ar žurnālisti atklāj, ka maksas iekasēšana ir viens no veidiem, kā iegūt līdzekļus būvdarbu turpināšanai:

"Ir tāda situācija, ka jebkurā citā vietā, kur ir maksas stāvvietas - vai tas būtu pilsētā, vai tas būtu pie kādas koncertzāles - cilvēki ar to samierinās, un viņiem nav pretenziju. Bet šādā vietā, ko mēs visi būvējam par saziedotiem līdzekļiem, tur rodas šādas pretenzijas. Es domāju, tas nav korekti attiecībā pret dārza īstenotājiem, jo tie līdzekļi tiešām ir paredzēti dārza īstenošanai un, manuprāt, tas ir ļoti adekvāti, ka ir gan tāds ieejas ziedojums, gan arī maksa par stāvvietu ir."

Latvijas Radio informē, ka arī turpmāk Likteņdārza apmeklētājiem par auto novietošanu stāvvietā būs jāmaksā.

Latvijā

Kad pirms vairākiem gadiem publiskoja tā saucamos čekas maisus, uzzinājām daudzu cilvēku vārdus, kuri padomju laikā sadarbojās ar VDK. Bet līdz šim plašāku informāciju par pašiem čekistiem uzzināt bijis neiespējami, jo PSRS specdienesta darbinieku lietas pirms atmodas laika aizveda uz Maskavu. Tomēr iespējams, paveicot milzīga apjoma darbu, vēsturniekiem Latvijas valsts arhīvā būs izdevies atjaunot kaut nelielu daļu no informācijas, kāda izskatījās čekas struktūra no iekšienes, kas bija VDK darbinieki, kuri tad arī vervēja cilvēkus, lai piespiestu sadarboties ar čeku, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".