Tūkstošiem cilvēku Lielvārdē vēro iespaidīgos Gaisa spēku paraugdemonstrējumus

© Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Atzīmējot atjaunoto Gaisa spēku 25.gadadienu, sestdien Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē notika iespaidīgi gaisa spēku paraugdemonstrējumi, kurus vērot bija ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku, viņu vidū arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Savu lidotprasmi demonstrēja dažādu Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas, kā arī Lietuvas, Latvijas un Zviedrijas armijas un Latvijas robežsardzes gaisa kuģu - gan lidmašīnu, gan helikopteru - piloti, bet karavīri desantējās no ASV helikopteriem "UH-60 BlackHawk" un NBS helikoptera "Mi-17". Notika arī ugunsgrēka dzēšanas paraugdemonstrējums, izmantojot helikopteru "Mi-17".

Pēc iespaidīgas helikopteru un iznīcinātāju iespēju demonstrācijas tika izspēlēta iebrucēju automašīnas apturēšana un sagūstīšana uz lidostas skrejceļa, ienaidnieka karavīru vienības neitralizēšana ar izpletņlēcēju desantu, kā arī demonstrēta notriekta un degoša ienaidnieka lidaparāta dzēšanas operācija.

Meistarību debesīs demostrēja arī izpletņlēcēji, kuri gaisā veidoja krāsainu dūmu rakstus, kā arī rādīja savas prasmes, precīzi nosēžoties uz nelielas platfomas.

Pasākuma otrajā daļā notika orķestra defilē priekšnesumi.

Pasākuma gaitā klātesošajiem bija iespēja aplūkot Gaisa spēku aviācijas bāzes tehniku, kā arī citu valstu gaisa kuģus. Apmeklētāji varēja apskatīt gaisa kuģus arī no iekšpuses, piemēram, pasēžot lidaparātu pilotu kabīnēs.

Latvijas aizsardzības spēku atjaunošana sākās pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 1992.gada 24.februārī Aizsardzības spēku štābā tika izveidota Gaisa un pretgaisa aizsardzības pārvalde, kas vēlāk tika pārveidota par Gaisa spēku štābu. 1992.gada 17.jūnijā aizsardzības ministrs parakstīja pavēli par Gaisa spēku atjaunošanu.

Gaisa spēku aviācijas bāzes galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalīties cilvēku un dažādu objektu meklēšanas, vai glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais