Jānis Trallis, kurš mikroblogošanas vietnē twitter regulāri informē par gaidāmajiem laikapstākļiem, apkopojis interesantākos faktus par laikapstākļiem, kādus 2016.gada laikā esam piedzīvojuši Latvijā.
Šis gads Latvijā sācies ar pamatīgām sniega kupenām. Piemēram, 2016.gada 3.janvāri sociālos tīklus pārpludinājuši attēli, kuros redzams, ka Rīgā snidzis tik stipri, ka izveidojusies pat 25 cm bieza sniega kārta. Savukārt jau pēc dažām dienām Latvijā novērots stiprs aukstums- gaisa temperatūra Kurzemē pazeminājusies pat līdz -23 grādiem. Vien pāris dienas vēlāk kurzemnieki dalījās ar bildēm, kurās redzams, ka vēja un stiprās snigšanas dēļ dažviet izveidojušās pat divus metrus biezas sniega kupenas.
Savukārt 12.aprīlis ar pārsteigumiem sācies Gulbenē, kur iemūžināts, ka kādā stāvlaukumā izveidojis gana liels virpuļstabs.
Tikmēr maijs šogad sākās ar neraksturīgi siltu laiku. 9.maijā Rīgā gaiss iesilis pat līdz +22 grādiem.
Pārsteigums piedzīvots arī vasaras sākumā, kad 11.jūnijā dienas laikā Siguldā gaiss iesila vien līdz +7 grādiem. Šāda gaisa temperatūra bijusi arī 2015.gada Ziemassvētkos.
Savukārt 21.jūnija Rīgā piedzīvoti pamatīgi "plūdi", kad stiprā lietus dēļ applūdusi liela daļa Rīgas centrālo ielu. Sociālo tīklu lietotāji ironizējuši, ka pa Rīgu var mierīgi braukt ar laivu nevis auto.
3.jūlijā sociālajos tīklos bija lasāms, ka atsevišķos valsts rajonos bijusi liela vētra- lūzuši koki, sasitas automašīnas.
Tikmēr 15.augustā Kazdangā bijusi tik spēcīga krusa, ka izskatījās, ka Latvijā pēkšņi uzsnidzis sniegs. Krusas graudus varēja sagrābt burtiski saujām.
29.augustā Latvijā novēroti retie šelfa mākoņi.
Pirmās šīs ziemas sniegpārslas ieraudzījām jau 14.oktobrī, kad sociālajos tīklo ziņoja, ka Daugavpilī kritušas mazas sniegpārslas. Tiesa, sniega sega vēl neveidojās.
Oktobra beigās ziņkārīgie steidza uz Kolku, kur no krasta atkāpies jūras ūdens. Kolkas iedzīvotāji pat smēja, ka neatceras, kad tik daudz tūristu šeit viesojušies pēdējo reizi.
Novembrī gan Rīgā, gan citviet Latvijā paspējusi izveidoties arī gana bieza sniega sega, tomēr strauji mainoties laikapstākļiem, tā paspējusi nokust, izveidoties no jauna un atkal pazust.
Arī līdzšenējās prognozes par to, kādu laiku sagaidīsim gada beigās ir mainīgas. Lai gan laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs norādījis, ka, iespējams, sagaidīsim baltus Ziemassvētkus, sinoptiķi ir skeptiski.