Jelgavā pilsētas autobusos var maksāt arī ar bankas karti

© Facebook, Saskaņa Jelgavai

No 1.novembra pasažieri Jelgavas pilsētas autobusos par braucienu var samaksāt arī ar jebkuras bankas “VISA” vai “MasterCard” norēķinu karti, informē jelgavniekiem.lv.

Saskaņā ar grozījumiem Jelgavas domes lēmumā par sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu noteikšanu, no 1. novembra Jelgavas pilsētas autobusos par braucienu, kā arī rokas bagāžas vai dzīvnieku pārvadāšanu norēķinoties ar Jelgavas pilsētas skolēnu apliecību, Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, kredītiestādes izdotu “VISA” vai “MasterCard” norēķinu karti, maksa par braucienu būs 0,85 eiro. Savukārt, autobusā norēķinoties skaidrā naudā, arī turpmāk biļetes cena par braucienu, kā arī rokas bagāžas vai dzīvnieku pārvadāšanu būs 1 eiro.

Autobusā, līdzīgi kā par pirkumu veikalā vai jebkuru citu pakalpojumu, ir iespējams norēķināties ar jebkuras bankas izsniegtu “VISA” vai “MasterCard” norēķinu karti, taču nevar norēķināties ar “American Express” karti. Jāuzsver, ka bezskaidras naudas norēķini būtiski atvieglo autobusu šoferu darbu, jo viņiem nav jāiekasē skaidra nauda, jāizdod atlikums, līdz ar to ir arī mazākas iespējas kļūdīties. Šāda sistēma arī samazina inkasācijas izdevumus un uzņēmuma finanšu plūsma kļūst caurskatāmāka. Tiesa, atšķirībā no e-kartes, kuru norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto pilsētas skolēni, pensionāri un citi iedzīvotāji, kas to noformējuši “SEB bankā”, lai par biļeti samaksātu ar maksājumu karti, pasažierim ir jāievada PIN kods. Maksājot ar bankas karti, savienojums ar banku notiek onlainā, līdz ar to tas var prasīt vairāk laika.

Jāpiebilst, ka šobrīd SIA “Jelgavas autobusu parks” paralēli strādā pie tā, lai nodrošinātu iespēju ar “VISA” vai “MasterCard” norēķinu karti samaksāt arī par braucienu reģionālajos starppilsētu autobusos maršrutos, kurus apkalpo uzņēmums.

Latvijā

Pedagogi no visas Latvijas iezīmē vairākas būtiskas problēmas, kas saistītas ar mācību līdzekļu pieejamību un kvalitāti. Neraugoties uz centieniem nodrošināt pilnvērtīgu izglītības procesu, vairums pedagogu saskaras ar to, ka pieejamie resursi neatbilst ne mūsdienu vajadzībām, ne skolēnu attīstības prasībām, secināts izdevniecības “Skolas Vārds” īstenotajā pedagogu aptaujā.