Siguldas novadā dzimstības rādītāji sasniedz jaunu rekordu

© f64

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā ir sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – 2014.gada pirmajā pusgadā Siguldas novadā reģistrēti 136 jaundzimušie Siguldas novada iedzīvotāji – par 15 mazuļiem vairāk nekā šajā laika periodā 2013.gadā, kad tika reģistrēts 121 mazais siguldietis. Jau vairākus gadus – kopš 2006.gada – Siguldas novadā dzimstības un demogrāfiskie rādītāji ir ar pozitīvu tendenci.

„Siguldas novadā jau vairākus gadus pēc kārtas pieaug dzimstības rādītāji. Šī gada pirmajā pusgadā dzimstības rādītājs ir vēl nebijis – par 15 mazuļiem vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā un par 28 bērniem vairāk nekā 2012.gada pirmajā pusgadā. Dzimstības pieaugums un tas, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem – pērn atvērām jaunu sākumskolu, šī gada sākumā durvis vēra vēl viens jauns bērnudārzs, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijai un Allažu pamatskolai tiek gatavoti renovācijas tehniskie projekti. Jaunās novadnieku ģimenes atbalstām ar vienu no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā 320 eiro apmērā, arvien plašāku pašvaldības atbalstu var saņemt arī ģimenes, kas iesaistījušas daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā,” stāsta Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

2014.gada pirmajā pusgadā piedzimuši 67 zēni un 69 meitenes. Visvairāk bērnu piedzimuši maijā (32), bet vismazāk – februārī (16). Populārākie vārdi meitenēm bijuši Estere un Emīlija, bet zēniem – Marks un Tomass. Neparastākie vārdi: Ada, Dženifera, Elīsija, Gerda, Ketrīna, Otīlija un Rainers.

Jāatzīmē, ka portāla NeoGeo.lv pētījums liecina, ka Sigulda ir vienīgā no 20 pēc iedzīvotāju skaita lielākajām Latvijas pilsētām, kurā kopš 1990.gada, lai arī neliels (+1%), bet ir iedzīvotāju pieaugums. 2013.gadā kopumā Siguldas novadā piedzima 247 novadnieki.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais