Olimpiskais centrs ne tikai olimpiešiem

© Ojārs Lūsis

Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC) ir viena no vērienīgākajām sporta būvēm Latvijā un ieņem būtisku vietu ne tikai sportisko sasniegumu pilnveidošanai profesionālajā sportā.

Tā ir vieta, kur satiekas profesionālais un amatieru sports, līdzjutēji, kultūra un māksla. Intervija ar ZOC valdes locekli Armandu Ozollapu.

– Zemgales Olimpiskais centrs ir nodots ekspluatācijā 2010. gadā. Vai var teikt, ka iesildīšanās laiks ir beidzies un centrs strādā ar pilnu jaudu?

– Iesildīšanās laiks ir beidzies, bet vēl ir kur augt un attīstīties. Man ir izdevies izveidot labu darbinieku komandu, kurā katrs zina, kas tam darāms, un viss tiek paveikts ļoti labi. Diemžēl vēl arvien cīnāmies ar celtniecības laikā pieļautajām kļūdām. Celtnieki pastāv uz to, ka garantijas laiks, kas valstī esošās likumdošanas ietvaros ir divi gadi, ir beidzies, bet mēs, no savas puses, piesaistot ekspertus, mēģinām pierādīt, ka celtnieki tomēr ir atbildīgi par esošajiem trūkumiem. Pagaidām no kompānijas LEC pretimnākšanu nejūtam, bet ceru, ka izdosies rast kompromisu.

– Šeit ir augsta līmeņa sporta bāze daudziem sporta veidiem, tostarp vieglatlētikai, BMX un futbolam. Kuru sporta veidu jūs redzat kā prioritāro tieši šeit?

– Mūsu priekšrocība ir multifunkcionāla infrastruktūra, ko var izmantot gan ziemā, gan vasarā. Rudenī un ziemā par prioritāti kļūst basketbols, volejbols, telpu futbols, bet vasara paiet zem lielā futbola karoga. Nozīmīgas sacensības un treniņi tad ir arī vieglatlētikā, BMX riteņbraukšanā, lakrosā un citos sporta veidos.

Mēs būtu patiesi lepni Jelgavu saukt par futbola galvaspilsētu, un tam ir radīti visi priekšnoteikumi. Mums ir ne tikai laba sporta bāze, bet arī Futbola Akadēmija un sporta skola, kuras gatavo jauno futbola paaudzi visās vecuma grupās. Un, protams, mūsu lieliskie līdzjutēji – ar skatītājiem pilnas tribīnes ir stimuls strādāt ar vēl lielāku atdevi ne tikai spēlētājiem, bet arī mums.

– ZOC rīcībā ir viens no nedaudzajiem starptautiskajam futbolam atbilstošajiem dabiskā zāliena laukumiem. Cik lielā mērā ir izdevies īstenot ieceres par starptautisku futbola maču organizēšanu?

– Uzskatu, ka dabiskā seguma futbola laukums ir ZOC sirds. Zāliena kvalitātes uzturēšana ir ļoti sarežģīts darbs un, lai to sagatavotu augsta līmeņa mačiem, ir nepieciešams laiks. Paldies futbolistiem, kuri pirms pēdējām sacensībām divas nedēļas piekrita trenēties mākslīgā seguma laukumā. Pa šo laiku izdevās sapost zālienu, un par tā kvalitāti atzinīgi izteicās arī futbola federācijas pārstāvji.

Nepilnu četru gadu laikā šeit ir spēlējušas Anglijas, Moldovas, Ukrainas, Kazahstānas un citu valstu komandas. Bet galvenais akcents tomēr ir Latvijas čempionāti un turnīri, ne tikai profesionālajā, bet arī amatieru līmenī. Atcerēsimies kaut vai par tradīciju kļuvušo tautas minifutbola turnīru Mītava Open, ko ik gadu organizē mūziķu grupa Prāta vētra. Jūlijā šeit norisināsies Starptautiskais bērnu turnīrs futbolā Jelgava Cup, kā arī U17 un U21 izlasēm treniņnometne un pārbaudes spēles ar ārvalstu komandām. Visu vasaru uzņemsim Latvijas Futbola Virslīgas čempionāta un citu čempionātu spēles.

– Vai izdodas piesaistīt ārvalstu, ne tikai pašmāju sportistus? Vai ir pieejama viesnīca un ēdināšana, kas sportistiem ir ļoti svarīga treniņa procesa sastāvdaļa?

– Interese par ZOC ir liela – šeit vasaras treniņnometnes vēlētos aizvadīt Anglijas un citu Eiropas valstu sporta spēļu komandas. Mēs varam nodrošināt ļoti labu infrastruktūru un ēdināšanu, bet ļoti pietrūkst sportistu viesnīcu. Esam runājuši ar pašvaldību, kas tuvāko gadu plānos ir iekļāvusi sportistu viesnīcas būvniecību, taču pagaidām tas ir mūsu vājākais posms. Šobrīd sadarbojamies ar LLU par kopmītņu izmantošanu, taču tas nav ilgtermiņa risinājums.

– Vai piedāvājums rīkot koncertus un citus pasākumus vēl arvien ir spēkā? Varbūt centrs ir tik noslogots, ka brīva laika tajā nav?

– Jelgavniekiem nozīmīgiem pasākumiem brīvu laiku var atrast. Jau četrus gadus šeit savus svētkus svinēja studenti, divas reizes ar koncertu ir uzstājies Maestro Raimonds Pauls un citi mākslinieki, šeit noritēja arī Uzņēmēju dienas Zemgalē, jūlijā būs ikgadējā starptautiskā kaķu izstāde. Mēs ļoti labi sadarbojamies ar pašvaldības iestādi Kultūra un kopā lemjam, kad un kur būtu labāk sarīkot plaša mēroga kultūras pasākumus.

Gribu vēlreiz uzsvērt – ZOC nav paredzēts tikai profesionāliem sportistiem. Visos sporta veidos iespējams trenēties ikvienam, arī pirtis un vestibils svinību rīkošanai ir pieejams ikvienam. Stadiona skrejceliņus individuāliem treniņiem var izmantot bez maksas. Iepriekš gan vēlams sazināties ar centra dežurantu (tālr. 27050045), lai noskaidrotu, vai konkrētajā laikā tur nenotiek sacensības un komandu treniņi.

Latvijā

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) pagājušajā gadā reģistrēja kārtējo meitasuzņēmumu – šoreiz Ungārijā. Tagad uzņēmums strauji paplašina savu klientu loku Baltijas valstīs, Ukrainā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Rumānijā, Bulgārijā, Azerbaidžānā, Gruzijā un pat Āfrikā.

Svarīgākais