Uz Zilā karoga starptautisko statusu šogad pretendē 12 peldvietas un trīs jahtu ostas, norāda organizācijā "Vides izglītības fonds".
Zilā karoga starptautiskajai sertifikācijai ir izvirzītas Ventspils pilsētas peldvieta, Liepājas peldvieta pie stadiona, peldvieta Daugavpilī "Stropu vilnis", Vakarbuļļu pludmale Rīgā, Abragciema kempinga vieta Engurē, Mārtiņsalas peldvieta Kuldīgā, Radžu ūdenskrātuves peldvieta Jēkabpilī. Zilā karoga statusu varētu iegūt arī Jaunķemeru, Majoru, Bulduru un Dzintaru peldvietas Jūrmalā, kā arī Saulkrastu pilsētas peldvieta.
No jahtu ostām uz starptautisko sertifikātu pretendē Liepājas jahtu centrs, "Pāvilosta Marina" un kapteiņu osta Kuivižos.
Jau ziņots, ka šogad Zilā karoga iegūšanas procedūrā ir sagaidāmas izmaiņas - gan pieteikuma anketās, gan kritēriju formulējumos un vērtēšanā. Īpašu uzmanību ir paredzēts pievērst ūdens un apsaimniekošanas kvalitātes kritērijiem, kā arī vides izglītības pasākumu plāniem. Skaidrāk tiks nošķirta arī Nacionālā peldvietu sertifikācija un Zilā karoga sertifikācija. Ir plānots, ka turpmāk nacionālās žūrijas sēdes būs atvērtas un tajās varēs piedalīties pašvaldību pārstāvji, prezentējot un aizstāvot savus Zilā karoga pieteikumus.
Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū. To piešķir trīs kategorijās: Zilais karogs peldvietām, Zilais karogs jahtu ostām un Zilais karogs individuālajām jahtām.
Iesaistoties Zilā karoga programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas. Zilā karoga kritēriji ir iedalīti trijās grupās: vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte un apsaimniekošana, serviss un drošība.