Komentāri / Diskusija: Nākamais referendums – par pievienošanos Krievijai?
 

53 komentāri

SSXinte
Protams, ja turpināsiet t.s. "integrāciju" un krievu uzņemšanu pilsoņu kārtā, kā arī neveiksiet dekolinizāciju, tad drīz šie arī nobalsos par pievienošanai matuškai. Tas taču bija gaidāms! Neesiet reiz naivi!
17.janvāris 2012, 13:30 Atbildēt
@@@
Ulmanis: Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savējās.
Bērziņš: Ai, nu nav vērts pūlēties, tāpat balsis "par" nesavāks.
17.janvāris 2012, 13:33 Atbildēt
ssmieklīgi argumenti
Un kā ar suverenitātes zaudēšanu un dancošanu Eiropas bagāto valstu un ASV pavadā.
17.janvāris 2012, 13:34 Atbildēt
@@@
Kā tas izpaužas? Vai vari minēt trīs argumentus katrai no šīm 2 pozīcijām?
17.janvāris 2012, 13:35 Atbildēt
nnozelojami argumenti
tev ir klasiska pieeja. sen jau esam so valstu paverdzinati - ko kungi saka, to ari tu dari.
17.janvāris 2012, 13:46 Atbildēt
@@@
Tev ir ļoti radoša, unikāla pieeja.

Un tomēr?
17.janvāris 2012, 14:21 Atbildēt
aaka saka
Vai tad nepietiek ar kritušajiem Irākā un Afganistānā .
18.janvāris 2012, 15:01 Atbildēt
@@@
"Referendums nav nekāds zibens spēriens no skaidrām debesīm, tas liecina par to, ka līdz šim kaut kas nav bijis kārtībā valsts politikā. NA ideja par krievu skolu pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā – uz to būs jāiet tādā vai citādā formā. "

1) Tagad ir skaidrs, ka Interfronte = PCTVL = SC. Metamorfozes nav!
2) Pakāpeniska pāreja patiesībā būtu 31 gads! Puse dzīves! Padomājiet par to, kam vēl nepielec.
17.janvāris 2012, 13:35 Atbildēt
KKā tad
un par pievienošanos ES ar tiesībām,kas daudzkārt niecīgākas nekā LPSR bija padomijā mums pat neļaus referendumā balsot. nedod dievs nobalsosim pret,un ko tad? Dombrovskim apsolītais amatos ES pēc premjerēšanas-gar degunu?
17.janvāris 2012, 13:54 Atbildēt
JJozefs
Jūs visus (deputātus un valsts ierēdņus) vajadzētu aizvest uz Latgali- kādu nostūri pie Draudzības kurgāna ar minimālu pabalstu, vai bez tā un atstāt uz gadu...
Varbūt tad uzkurtušās smadzenes spēs domāt valstiski...
Bet pašlaik ka tik tikt pie siles- vai ne Brigmaņa kungs- štrunts par godu, ka tik ministra amati tiek
Un nacionāļi- paši sūdus savārīja, bet tagad tik nevainīgi- kā Čekas aģenti...
Kauna traipi uz Latvijas Karoga
17.janvāris 2012, 13:58 Atbildēt
mmaniaks
Domā Kabanova šņauktos traipus?
17.janvāris 2012, 14:18 Atbildēt
::)
Nākamais referendums par otru valsts himnu - Bože carja hraņi :)
17.janvāris 2012, 14:06 Atbildēt
llatvis
Ja "tautas kalpi" turpinās līdzšinējo politiku, izveidosies situācija, kad latvieši būs izbraukuši, bet imigrantiem valsts valoda būs latviešu, ko tiem mācīs simts "gudrās galvas". Ja turpināsies genocīds, Latgales variantā dabūsiet otro Kosovu ...
17.janvāris 2012, 14:13 Atbildēt
mmaniaks
Tavi "Lotgolas kalpi" jau domā, tik par to, kā piedzīt sev kabatas ar krievu cigaešu un degvielas palīdzību, + vēlas ieviest otro valsts valodu, lai:"Lotgolai būtu vīglōk" tirgoties ar krievu bandītiem no Pleskavas apgabala. Ja tie, no Latgales savēlētie būtu godprātīgāki, domātu par reģiona attīstību, tad tā arī darītu, nevis kvekšķētu par pāridarījumiem...
17.janvāris 2012, 14:23 Atbildēt
llatvis
... jai dzīvo jenotība.
17.janvāris 2012, 14:39 Atbildēt
aaivarsons
Būtībā jāsaka ''paldies'' par pārkrievošanas sākumu mūsu pskp pirmiem sekretāriem b.b. Peļšem, Pugo,Vossam u.c. kangariem, kad masveidā brauca iekšā ''jaunie speciā listi', kuriem bez kādas rindas deva jaunos dzīvokļus,tāpat arī pensionētiem militāristiem,kuriem vārds ''roģina''bija tukša skaņa. Kas jau kaut cik redzējis kulturālu vidi,nebrauks atpakaļ uz piedirsto sādžu,kaut gan vēl šodien viņi kāpj kājām virsū uz tualeti. [nesen vēl somi sūdzējās par krievu tūristu ''kultūru''] PAR TĪRU LATVISKU LATVIJU !!!
17.janvāris 2012, 14:27 Atbildēt
LLauku vecis
Kamēr interfrontiešus un viņu pēctečus neizraidīs no Latvijas, miera nebūs! Ceru, ka atkārtoti , pārgudri domādami no čūskām azotē neizaudzēsiet milzu aligatorus! Neslinkojat, ejat startautiskā auditorijā un iegalvojat, ka Latvijā tieši tā jādara, lai dod arī viņi gaismas staru ātrākai izraidīšanai no Latvijas.
17.janvāris 2012, 14:50 Atbildēt
HHm
To tu vari aizmirst. Tādas izraidīšanas būtu pretrunā ar 1990. gada 4. maija Neatkarības atjaunošanas Deklarāciju.
17.janvāris 2012, 15:01 Atbildēt
FFakts
Taču saskaņā ar Ženēvas konvenciju. Un starptautiski tiesību akti, kā zināms, prevalē pār vietējiem. Tā nu, Hm, tas reiz ir un āmen.
18.janvāris 2012, 13:01 Atbildēt
@@@
Derētu sarīkot tādu referendumu kā Austrijā!

Ja nepilsonis pastrādā noziegumu, viņu pēc soda izciešanas izraida no valsts.
17.janvāris 2012, 15:49 Atbildēt
eekharts
Idiotisms-tā var nosaukt gan referendumu,gan latviešu politiķu ņemšanos ap to.Kur šos 20- gadus bija TB/LNNK,Brigmanis un Druviete,ja nespēja valsts politiku veidot tā,ka šāds jautājums vispār tiek cilāts.Nevajag cittautiešus uzskatīt par peramiem zēniem,vienlaicīgi,stingri un korekti nosakot,kā mēs,latvieši,gribam dzīvot,un,kādas tiesības un pienākumi būs cittautiešiem.Riebjas šīs politiskās spēles,it sevišķi,VL/TB?LNNK izpildījumā.(Nekas,gan jau pēc gadiem arī Dzintars atžirgs,tāpat kā J.Straume,tautā saukts par Batjku.)
17.janvāris 2012, 15:00 Atbildēt
AAtis
Referendums 18.februārī ir nepieciešams kaut vai tādēļ, lai izbeigtu politiķu īstenoto manipulēšanu ar it kā esošu 'sabiedrības viedokli'.
Ja mēs, balstiesīgie iedzīvotāji, nobalsosim pret valsts valodas statusu krievu valodai (ceru, ka tā notiks), tad šis jautājums uz gadiem 50 būs nolikts pie malas. Ja notiks citādi, tad tas patiešām būs sabiedrības viedoklis un jauna realitāte, kurai būs jāpiešķir likumīgs spēks.
Ja latvieši neizrādīs pietiekami lielu interesi par savas valodas nozīmi, tad arī politiķiem vairs nebūs iemesla andelēties ar nacionālajām idejām.
Referenduma atlikšana ir tikai mazasinīga un bailīga politiska rosīšanās - uzskatu, ka referendums par valodas statusu Latvijā šobrīd ir indikators, kas norāda, ka šo jautājumu vairs nevar atlikt nākamajām saeimām.
17.janvāris 2012, 15:03 Atbildēt
AAtis
Referendums 18.februārī ir nepieciešams kaut vai tādēļ, lai izbeigtu politiķu īstenoto manipulēšanu ar it kā esošu 'sabiedrības viedokli'.
Ja mēs, balstiesīgie iedzīvotāji, nobalsosim pret valsts valodas statusu krievu valodai (ceru, ka tā notiks), tad šis jautājums uz gadiem 50 būs nolikts pie malas. Ja notiks citādi, tad tas patiešām būs sabiedrības viedoklis un jauna realitāte, kurai būs jāpiešķir likumīgs spēks.
Ja latvieši neizrādīs pietiekami lielu interesi par savas valodas nozīmi, tad arī politiķiem vairs nebūs iemesla andelēties ar nacionālajām idejām.
Referenduma atlikšana ir tikai mazasinīga un bailīga politiska rosīšanās - uzskatu, ka referendums par valodas statusu Latvijā šobrīd ir indikators, kas norāda, ka šo jautājumu vairs nevar atlikt nākamajām saeimām.
17.janvāris 2012, 15:03 Atbildēt
AAndris_
Varbūt aunapieres varētu beidzot apjēgt, ka Satversmes izmaiņu veikšanai ir svarīgs tikai un vienīgi kopējais "par" balsu skaits. Tām jābūt absolūti nesasniedzamā skaitā - vismaz ~650 tūkstoši un nevien, NEVIENA balss "pret" nekādi neiespaido referenduma juridisko jēgu.
17.janvāris 2012, 15:10 Atbildēt
@@@
Aunapiere ir Andris, jo nezina (vai arī melo), ka juridiskās normas nav tulkojamas, interpretējamas utt. Tas ir svarīgi.

Otrs ir tas, ka Krievija nākošajā dienā pēc tam, kad referendumā būs piedalījušies 300 000 ar balsi PAR, bet no tukšajiem un nabadzīgajiem laukiem līdz iecirknim ar savu PRET būs aizkļuvuši kādi 100 000, paziņos, ka Latvijā iedzīvotāji netic varai, jo nepiedalās referendumā pat salīdzinot ar 60% Saeimas vēlēšanās, bet 2/3 iedzīvotāju vēlas krievu valodu kā otru valsts valodu.

Ceru, ka Andris nav nedraugs, bet vienkārši nespēj izdomāt trīs gājienus uz priekšu.
17.janvāris 2012, 15:52 Atbildēt
AAndris_
Ja referendumā aizčāpotu vienas dienas laikā tik pat, vai drīzāk pat mazāk nekā mēnesi vazājās uz parakstiem apmēram 200 tūkstošu "osobo ozabochenih" - attiecīgi savākti 1/3 no nepieciešamajam balsīm, bet pret nebūtu nevienas balsis, tad šī referenduma rezultāts būtu tāds pats kā parakstu vākšanas rezultāts - "mute ciet un būdā iekšā". Turklāt ilgus gadus šis jautājums referendumos vairs nebūtu cilājams.
Par nozīmīgu šo šakāļu kacināšanas jezgu padara nevis šie "osobo ozabocheniji" bet klāt pievienojušies "īpaši uzbudinātie".
"Viena pagale nedeg", "dva sapoga para" un tā tālāk, un tā joprojām
17.janvāris 2012, 17:26 Atbildēt
II.V.
Tu, puisīt, muļķus meklē savā mājā. Satversme neprasa skaitīt tos, kuri atvilkušies uz vēlēšanas iecirkni. Šo skaitli nav nekādas vajadzības rādīt. Jāskaita tikaj cik ir nobalsojuši par. Tie, kas grib ziņot cik ir atnākuši balsot pavisam, arī ir tie nodevēji.
18.janvāris 2012, 2:31 Atbildēt
VVOX POPULI
Piekrītu,kareferendums ir vajadzīgs Un ja latvieši pāriecinoši neuzvarēs,tas nozīmē,ka latvieši bez pātagas nav dzīvotspējīgi.Tad arī būs pelnījuši KRIEVU PĀTAGU>
17.janvāris 2012, 16:19 Atbildēt
ttantuks
Nakosais referendums ar valsts finansejumu bus-Lindermani iecelt par karali,pieskirt muizu utt.
CV komisija ir jamaina vaditaji-nevar nodarboties ar pretvalstisku darbibu,jo nezin Stversmi,strada ka pa miglu.
Es ,Cimdara vieta, vinus pasutitu tris majas talak-nedemokratiski,bet pareizi.
17.janvāris 2012, 15:32 Atbildēt
LLauķis
Letiņš nav spējīgs dzīvot patstāvīgi un domāt arī nē. Pat saeimas gudrie spriež par rezultātu no pakalpiņu aizgalda. Nu esam visu padir...uši, pat savus iedzīvotājus sadalījām labos un kaitīgos, tagad raustāmies, kurš par tādām cūcībām dos pa muiti. ES klusē, tiem pie kājas pastalu un sveču tauta.
17.janvāris 2012, 16:06 Atbildēt
VVaņa
Ko samīzās?
17.janvāris 2012, 16:15 Atbildēt
VVaņkas vieta
Nē, vienkārši vienreiz tādiem vaņkiem jānorāda, kur ir viņa vieta.
17.janvāris 2012, 22:28 Atbildēt
kka
iraudzeju brigmana norupejusos vaigus tai i raudins uznoca kai is bednijs porsadzeivoi.
17.janvāris 2012, 16:40 Atbildēt
VValdis 1
Cien. E.Veidemanes kundze. Esmu Jūsu fans. Bet, sakarā ar referendumu, vienu lietu gan nesaprotu, kāpēc tiek latvieši mānīti ar to, ka no Satversmes 79.panta pirmais teikums tiek samanīts ar otro teikumu?
Satversme. „79. Tautas nobalsošanai nodotais Satversmes pārgrozījums ir pieņemts, ja tam piekrīt vismaz puse no visiem balsstiesīgiem.”
Respektīvi-no referenduma nebija jā baidās, jo Satversmes tēvi Satversmes pārgrozījumiem ir uzlikuši pietiekoši augstu prasību latiņu-fiziski vēlēšanu iecirkņos jādod sava piekrišana "vismaz pusei no visiem balsstiesīgiem. Mūsu gadījumā referendumā jāsavāc 771 tūkstotis PAR balsu. Tā kā visi uz nobalsošanu nekad neaiziet, tad šo "krievu valodas aizstāvju" jābūt vismaz vienam miljonam. Visi tak jau tagad atzīst, ka tie ir murgi, utopija.
Latviešu PRET tak rezultātu neietekmēs, tāpēc latviešu valodas piekabināšana ir liela politiska kļūda.
Ideālais variants: neviens latvietis neaiziet, bet visi PAR balsojušie tad būtu no 5.kolonnas.
17.janvāris 2012, 17:13 Atbildēt
II.V.
Ja mēs pieļausim šo referendumu, tad paši apliecināsim, ka samierinājušies ar krievu ekspansiju un esam gatavi piekāpties. To pieļaut nedrīkst nekādā gadījumā. Ar to mēs arī dosim mājienu, ka esam ar visu kas bijis defakto samierinājušies.
Brīnums, kā var saputrot tik vienkāršu jautājumu, ja pa vidu jaucās vel partijas intereses.
Pat cerību, ka referendumā var kas sanākt nedrīkst dot!
17.janvāris 2012, 17:34 Atbildēt
HHm
Tā diskusija ir pūšana vienā stabulē. Ja tajā būtu pāris pārstāvju no SC - tad to varētu saukt par diskusiju... laikam baidās uzaicināt.
17.janvāris 2012, 17:36 Atbildēt
vvijux
nē, viņi baidās nākt. urbis, piemēram, atteicās.
17.janvāris 2012, 17:46 Atbildēt
HHm
Vienā " Satrēgumstundā" bija stipri interesanti - Ušakovs, Dzintars, Šadurskis un Lindermans!!! Un skatītāji - dalībnieki no dažādām "zortēm " :):):)
TO es saucu par diskusiju!
Kas tad ŠĪ par diskusiju? " Jā, jā, tā ir " , "Es jūs gribēju papildināt.... "" Ha!
17.janvāris 2012, 18:35 Atbildēt
ppakulis - puplaksis
vai tu, lūdzu, nevarētu parādīt, kur tekstā ir šādi vārdi, kādus piemini? izlasīju, bet nepamanīju.
17.janvāris 2012, 22:32 Atbildēt