Pabriks: "Vienotībai" jāpiekrīt iet koalīcijā ar SC

Zatlera Reformu partijai (ZRP) pieņemot lēmumu koalīciju veidot kopā ar "Saskaņas centru" (SC), "Vienotībai" tam ir jāpiekrīt, aģentūrai BNS pauda "Vienotības" pārstāvis aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Ja ZRP uzstāj, ka jāiet koalīcijā ar "Saskaņas centru", "Vienotībai" būs jāpiekrīt, jo citādi tiek pārtraukta politiskā turpinātība," norādīja Pabriks. "Savukārt ZRP jāuzņemas politiskā atbildība par šo soli," viņš piebilda.

Vienlaikus Pabriks atzina, ka viņam vienlīdz grūti koalīcijā redzēt kā radikālāk noskaņoto Nacionālās apvienības pārstāvi Jāni Iesalnieku, tā "Saskaņas centra" valdes locekli, eiroparlamentārieti Alfrēdu Rubiku, kurš neatzīst Latvijas okupāciju.

Jau vēstīts, ka Zatlera Reformu partijas valdes sēdē, kas beidzās pāris stundu pēc pusnakts, nolemts, ka trešajam koalīcijas partnerim jābūt apvienībai "Saskaņas centrs". ZRP arī aicina Valdi Dombrovski turpināt vadīt valdību, aģentūru BNS informēja ZRP pārstāve Daiga Holma.

ZRP uzskata, ka "Vienotība" ir tuvākais ideoloģiskais partneris, taču uzsver, ka ZRP izvirzītie reformu plāni ir īstenojami tikai ar plašas koalīcijas atbalstu Saeimā.

Savukārt SC atzinīgi novērtē šo ZRP lēmumu un ir gatavs runāt par atbalstu Dombrovskim kā premjeram.

Ziņots arī, ka "Vienotība" vairāk sliecas uz Nacionālās apvienības pusi, un vairāki biedri jau pauduši gatavību pamest "Vienotību", ja tā ies koalīcijā ar SC.

Latvijā

Latvija saskaras ar dziļu demogrāfijas krīzi – 2024. gadā dzimušo skaits samazinājās par 13 %, sasniedzot tikai 12 571 jaundzimušo. Tāpat no 2023. gada dzimušo skaits samazinājās no 14 490 uz 12 571 – kritums par 1 919 bērniem.

Svarīgākais