"Vienotības" saraksta līderi ‒ Kristovskis, Štokenbergs un Ēlerte ‒ cieš sakāvi
 
©f64

"Vienotības" līderi, kas bija pirmie numuri Rīgā un Zemgalē, ‒ Ģirts Valdis Kristovskis un Aigars Štokenbergs ‒ svītrojumu dēļ nav iekļuvuši Saeimā. Jaunajā Saeimā nav iekļuvusi arī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte ("Vienotība"), kura Zemgalē startēja ar otro numuru.

Par to svētdien vēstīja Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz tās rīcībā esošo neoficiālo informāciju.

Tika norādīts, ka Kristovskis un Štokenbergs no saraksta pirmās vietas noslīdējuši uz pēdējo.

LTV ziņoja arī par iespējamo 11.Saeimas sastāvu.

Saskaņā ar televīzijas rīcībā esošo neoficiālo informāciju no "Saskaņas centra" (SC) Rīgas apgabala Saeimā ir ievēlēti ‒ Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Nikolajs Kabanovs, Sergejs Mirskis, Boriss Cilēvičs, Igors Pimenovs, Artūrs Rubiks, Ņikita Ņikiforovs, Mihails Zemļinskis, Sergejs Potapkins un Irina Cvetkova.

No Vidzemes ‒ Sergejs Dolgopolovs, Ivans Klementjevs un Jānis Ādamsons.

Kurzemē ‒ Valērijs Agešins.

Zemgalē ‒ Vitālijs Orlovs, Ivars Zariņš, Vladimirs Reskājs.

Savukārt Latgalē ‒ Jānis Tutins, Ivans Ribakovs, Aleksejs Burunovs, Sergejs Fjodorovs, Raimonds Rubiks.

Tomēr televīzija norādīja, ka pagaidām vēl nav zināmi visi SC ievēlētie pārstāvji jaunajā Saeimā.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju no Zatlera Reformu partijas deputāta mandātu no Rīgas saraksta iegūst ‒ Edmunds Sprūdžs, Vjačeslavs Dombrovskis, Inga Bite, Daina Kazāka, Vilnis Ķirsis.

Vidzemē ‒ Valdis Zatlers, Romualds Ražuks, Gunārs Rusiņš, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Guntars Bilsēns, Elīna Siliņa, Reinis Freimanis, Iveta Sietiņsone vai Austris Grasis, vēstīja televīzija.

Kurzemē ‒ Inita Bišofa, Inese Lībiņa-Egner, Jānis Junkurs, Aivis Landmanis.

Zemgalē ‒ Jānis Ozoliņš, Klāvs Olšteins, Mārtiņš Vilde, Viktors Valainis.

Latgalē ‒ Oskars Zuģickis.

Savukārt no "Vienotības" Rīgas saraksta Saeimā iekļuvuši Andris Vilks, Ojārs Kalniņš, Andris Buiķis, Ilze Viņķele, Andrejs Judins, Ingūna Rībena.

Vidzemē ‒ Valdis Dombrovskis, Edvards Smiltēns, Artis Pabriks, Dzintars Ābiķis, Ilma Čepāne, Ainārs Latkovskis, Ina Druviete.

Kurzemē ‒ Solvita Āboltiņa un Janīna Kursīte.

Zemgalē ‒ Atis Lejiņš, Dzintars Zaķis, Aivars Volfs vai Jānis Reirs.

Latgalē ‒ Aleksejs Loskutovs un Jānis Lāčplēsis.

Saskaņā ar neoficiāliem datiem no Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"‒"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" Rīgas apgabalā mandātu ieguvuši ‒ Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs, Dāvis Stalts, Ilmārs Latkovskis.

Vidzemē ‒ Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Kārlis Krēsliņš, Romāns Naudiņš.

Kurzemē ‒ Gaidis Bērziņš, Dzintars Kudums.

Zemgalē ‒ Imants Parādnieks un Vineta Poriņa.

Latgalē ‒ Inese Laizāne.

Savukārt no Zaļo un zemnieku savienības Rīgas saraksta ‒ Raimonds Vējonis un Kārlis Seržants.

Vidzemē ‒ Jānis Dūklavs, Ingmārs Līdaka, Iveta Grigule vai Māris Kučinskis.

Kurzemē ‒ Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča, Ilona Jurševska, Jānis Vucāns.

Zemgalē ‒ Augusts Brigmanis, Uldis Augulis, Andris Bērziņš

Latgalē ‒ Jānis Klaužs.

Jau vēstīts, ka Centrālā vēlēšanu komisija tikai pirmdien pēc visu plusu un svītrojumu saskaitīšanas paziņos partijas pārstāvju vārdus, kas ieguvuši 11.Saeimas mandātu pēc sestdien notikušajām ārkārtas vēlēšanām.