Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien tomēr vēl neturpinās skatīt jautājumu par pensiju indeksāciju, kā bija plānots iepriekš, jo Labklājības ministrija (LM) vēl turpina darbu pie nepieciešamajiem aprēķiniem, ziņo komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (Zaļo un zemnieku savienība).
Tā vietā Barča otrdien plāno tikties ar Labklājības ministrijas ierēdņiem, lai precizētu aprēķinus, kas saistīti ar sociālā budžeta ilgtspēju, tēriņiem un ieņēmumiem kopš 2009.gada, kad sociālās apdrošināšanas budžeta uzkrājums bija 951 miljons latu.
"Vēl ir jāpastrādā," paskaidroja Barča un norādīja, ka "komisija nevar atļauties iesniegt nepilnīgu [likumprojekta] anotāciju".
Sociālo lietu komisijas sēde pārcelta uz 10.augustu plkst.10.
Jau vēstīts, ka Barča kopā ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas pārstāvi un Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri Ilzi Viņķeli ("Vienotība") un labklājības ministri Ilonu Jurševsku (ZZS) pensiju indeksācijas jautājumu pagājušajā nedēļā pārrunāja arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un vienojās turpināt meklēt risinājumus, kā palīdzēt mazo pensiju saņēmējiem.
Deputāti no četrām Saeimas frakcijām 14.jūlijā atbalstīja pensiju likuma grozījumu tālāku virzību, kas paredz arī pensiju indeksācijas atjaunošanu mazajiem pensiju saņēmējiem.
Par likumprojekta nodošanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai kopumā nobalsoja 57 deputāti – no Zaļo un zemnieku savienības, Nacionālās apvienības, "Saskaņas centra", kā arī deputāti no "Par labu Latvijai" (PLL). Pret bija viens deputāts – Madars Lasmanis no "Vienotības", bet pārējie šīs apvienības frakcijas pārstāvji atturējās. Balsojumā atturējās arī Andris Šķēle (PLL).
Ja no oktobra indeksētu pensijas līdz 165 latiem, šogad no valsts sociālās apdrošināšanas un valsts budžeta būtu nepieciešami 7,5 miljoni latu, bet nākamgad – 34 miljoni latu, liecina Labklājības ministrijas aprēķini.