Brigmanis: ja aizskars pensijas, ir jāvēlē jauns parlaments

Ja valdība, meklējot papildu budžeta konsolidācijas iespējas, samazinās pensijas, 10.Saeimai ir jāatkāpjas un jāvēlē jauns parlaments, aģentūrai BNS norādīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

ZZS joprojām kategoriski iestājas pret jebkādu līdzekļu samazināšanu sociālajā budžetā un tā vietā rosina papildu budžeta konsolidācijai nepieciešamo summu meklēt ēnu ekonomikā. "Ir tikai vienas zāles - palielināt ieņēmumus valstī," viņš sacīja.

Citādi parlamentam jāatkāpjas un jāvēlē jauns, jo pašreizējais sasaukums nācis ar solījumu neaizskart pensijas. "Tas attiecas pirmām kārtām uz "Vienotību", sākot ar [deputāti Ilzi] Viņķeli un beidzot ar [finanšu ministru Andri] Vilku," uzsvēra Brigmanis.

Valdībai esot jāprot pierādīt starptautiskajiem aizdevējiem, ka ir iespējams iekasēt vairāk līdzekļu no ēnu ekonomikas apkarošanas, nevis nogriezt līdzekļus ZZS pārvaldībā esošajās sociāli jūtīgākajās jomās.

Jau vēstīts, ka koalīcija šonedēļ vienojusies par papildu konsolidācijas pasākumiem 27 miljonu latu apmērā, taču aizdevēji pieprasa budžetu konsolidēt par 50 miljoniem latu.

Latvijā

Jautājums uzdots netieši un adresēts tai bēgļu daļai, kuriem ir bērni skolas vecumā: vai viņi pakļausies obligātajai prasībai 1. septembrī sūtīt savus bērnus uz Latvijas skolām, vai izlems netērēt bērnu un arī savu laiku mazskaitlīgas tautiņas valodas apguvei un vai nu atgriezīsies Ukrainā, vai dosies tālāk integrēties svešā, bet plašākā, no tāda viedokļa perspektīvākā valodā un kultūrā.

Svarīgākais