Ādažu novada dome noraida FM apsūdzības iespējamā pašvaldības mantas izšķērdēšanā

Ādažu dome noraida Finanšu ministrijas (FM) pārmetumus veikto darījumu slēpšanā, atturoties arī minēt, kādos tieši pārkāpumos pašvaldība vainota. FM konkrētos novadam inkriminētos pārkāpumus plāno publiskot pēcpusdienā.

"Mēs neesam slēpuši nevienu dokumentu, mums ir stabilizācijas plāna uzraugu pozitīvs atzinums, kurā nekas tāds netiek minēts," pirmdien žurnālistiem paziņoja Ādažu novada domes Attīstības un informācijas daļas vadītāja Kristīne Žukovska.

"Mūsu atzinumi liecina, ka neesam uzņēmušies neatļautas saistības, visi līdzekļi tika tērēti infrastruktūras un izglītības attīstībā, mums ir visi līgumi, kurus jebkurā brīdī varam uzrādīt," apgalvoja arī Ādažu novada domes priekšsēdētājs Normunds Breidaks.

"Kad uzzinājām, ka mums tiek izvirzīti šādi pārmetumi, mēs sazinājāmies ar stabilizācijas plāna uzraudzi, lai iepazītos tuvāk ar mums izvirzītajiem pārmetumiem, bet viņa nav atbildējusi," piebilda Žukovska. Viņa uzskata, ka tas ir tikai komunikācijas trūkuma dēļ radies pārpratums, jo pašvaldībai neesot nekā slēpjama.

Vienlaikus gan pašvaldības pārstāve teica: "Mēs veicām remontu vienā no Ādažu ielām, tas sanāca lētāk, un mēs nolēmām naudu ieguldīt vēl vienā infrastruktūras projektā, bet neuzrakstījām iesniegumu FM par atlikušās naudas iztērēšanu."

FM iepriekš vainoja Ādažu novada domi, ka tā uzņēmusies ilgtermiņa saistības, kuras pašvaldības nedrīkst veikt. Saskaņā ar likumu ilgtermiņa saistības nozīmē tādas, kas ilgst vairāk nekā 12 mēnešu. Patlaban likumā noteikts, ka pašvaldības šādas saistības uzņemties nedrīkst.

Ādažu novada pašvaldībai 2010.gada 29.oktobrī tika sākts finanšu stabilizācijas process, un pērn decembrī tā saņēma finanšu stabilizācijas aizdevumu 681 000 latu apmērā, lai atmaksātu valsts budžetā aizņēmuma daļu, ko iepriekšējos gados nebija izmantojusi atbilstoši aizdevuma līgumos norādītajam mērķim. Pašlaik Ādažu novada pašvaldība ir iesniegusi FM pieprasījumu, lai saņemtu nākamo finanšu stabilizācijas aizņēmuma daļu, kas paredzēta uzkrāto kreditoru saistību samaksai. Domes papildu pieprasījums ir 470 000 latu.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais