Komentāri / Psihoterapeits Viesturs Rudzītis: Sievietes politiku padara necaurspīdīgu
 

143 komentāri

MMarijaMagdalena
Arī vīriešiem ir sindroms STO (s e k s a trūkums organismā). Cikls aptuveni 1-2 nedēļas. Ja nedabū nolaist tvaiku, tad kļūst piekasīgs, agresīvs, viegli sadusmojams.

Pareizais ceļš ir nerādīt uz otru dzimumu, bet gan ieklausīties, cienīt un strādāt kopā.
24.janvāris 2014, 19:17 Atbildēt
MMarita
Pilnīgi Jums piekrītu, bet visa vaina jau tiek sievietēm. Tā ir laiku laikos bijis. Par to gan mazāk runā....

Līdzīgi kā Pabrika k-gs saka, ka viņam jau tās asistentes pillas acis pieraudājušas, bet nu VIŅŠ, viņš jau gan nav pārdzīvojis... Man liekas pēc amata alka VIŅŠ, nevis viņas, ja paskatamies patiesībai acīs....
24.janvāris 2014, 20:01 Atbildēt
MMaritai
Vai varat paskaidrot, kāpēc jūtaties aizvainotas? Kas intervijā ir aizvainojošs?
24.janvāris 2014, 20:09 Atbildēt
....
Maritai arī vieta pie baļļas... :)
24.janvāris 2014, 23:41 Atbildēt
C
Es varu pateikt, kas MAN likās aizvainojošs - Rudzītis pasaka, ka, pirmkārt, vīrietis pasauli spēj redzēt objektīvi, kamēr es - tikai subjektīvi. Absurds. Pie kam vai tiešām objektivitāte ir svarīgākā politikā? Kam jābūt prioritātei Latvijas politiķim - tam, ka kvantitatīvi pasaulē ir vairāk drošības, vai tam, ka tās ir vairāk Latvijas iedzīvotājiem un ka viņi JŪTAS droši. Otrkārt, apgalvojums, ka menstruālais cikls ietekmē manu domāšanu. Tātad, faktiski Rudzīša kungs apgalvo, ka es kā sieviete nespēju kontrolēt savas emocijas vai konstruktīvi reaģēt uz izmaiņām manā pašsajūtā. Šādā garā turpinot es varētu pateikt, ka sievietes ir vairāk tendētas uz pašanalīzi, līdz ar to arī spēj labāk izprast savu "subjektivitāti", kas, savukārt nozīmē - arī labāk to kontrolēt. Man gan gribētos ticēt, ka tas tomēr nav atkarīgs no dzimuma un ka šāda spēja piemīt arī vīriešiem.
27.janvāris 2014, 13:25 Atbildēt
RRagana
PiInīgs sviests. Atjaunosim inkvizīciju un sāksim ķert un iznīcināt visas zinošās, par sevi pastāvēt spējīgās sievietes ar mugurkaulu. Vājprāta murgi!
24.janvāris 2014, 20:32 Atbildēt
....
Vieta pie baļļas... :)
24.janvāris 2014, 23:39 Atbildēt
KKimi
Nu tev gan galviņā ideāla kārtība - tarakāni glīti sakārtoti labajā pusē, un ambīcijas - kreisajā...
Kā var no šīs intervijas tādu agresiju izlobīt???
25.janvāris 2014, 11:15 Atbildēt
ddd
un kā var neizlobīt?
28.janvāris 2014, 13:53 Atbildēt
KKimi
Tāpēc ka Rudzītis runā par arhetipiem, par motīviem, kuri nāk no kolektīvās zemapziņas, par dziļām, vārdos grūti vai pat neiespējami formulējamām smalkām lietām. Bet katrs jau nomēra pēc savas pieredzes. Kāds arī tautas pasakas gatavs aizliegt dēļ tajās esošās agresijas...
29.janvāris 2014, 9:50 Atbildēt
TTikai mieru
nepārspīlēsim
28.janvāris 2014, 12:00 Atbildēt
bbitte warten
Pirmie trīs komentāri lieliski ilustrē un apstiprina Viestura Rudzīša teikto ka sievietes un vīrieši tomēr ir ļoti atšķirīgi. Es to saku bez jebkādas ironijas pret komentāra autorēm.
24.janvāris 2014, 21:39 Atbildēt
..........
Muļķības. Ir sievietes, kas ļoti labi -vēl labāk par vīriešiem, spēj darboties politikā. Piemēram, Iveta Grigule - vienīgā Lata aizstāve Saeimā. Viņai vienīgajai bija jācīnās ar Saeimas kangaru baru.
24.janvāris 2014, 21:53 Atbildēt
EEhhh
Nekam nederīgs funktieris...
24.janvāris 2014, 23:39 Atbildēt
aatnuga
Grigules augst'ak'a pilot'a'za bija prezidenta b'id'i'sana. Un par latu vi'na tik dedz'igi iest'aj'as, jo grib s'ed'et Brisel'e. Tad nu gan patriote!
25.janvāris 2014, 9:14 Atbildēt
DDruvis
Nu, nu..
Ciniska muļķu ķērāja viņa ir. Skatos, vismaz vienu ir noķērusi
25.janvāris 2014, 14:09 Atbildēt
GGunta Leona
Pateicība autoram. Vai tik Rudzītis nevelk uz dzimumu diskrimināciju? Pat politikā visiem esot labāk būt ar krāniņiem. Un veči nospriedīšot, par ko labāk balsot sievietēm, jo viņiem pašiem tur mazu algu maksā. Bet tagad par to mazo algu spriež un balso paši ar sievu sagādātiem tīriem krekliem un zeķēm. Pie kā tā necaurspēdīgā politika ir novedusi? Vai tad nevajag caurspīdīgu? Visu laiku jāpārtiek tik no necaurspīdīgiem solījumiem?
24.janvāris 2014, 22:16 Atbildēt
ttādi esam
Šķiet, ka šim "ekspertam"- šovinistam -privātajā dzīvē nav paveicies ar sievietēm. Sievietes ir emocionālākas, bet krāniņi politikā ir daudz zaglīgāki. Krāniņi ir arī lieli shēmotāji. Pasaules vēsture liecina, ka krāniņi vars dēļ ir izraisījuši karus un šausmas uz pasaules.
25.janvāris 2014, 8:54 Atbildēt
ZZinu
Viņam ir ļoti paveicies! laimīgs ģimenē,kurā daudz sieviešu!
28.janvāris 2014, 12:34 Atbildēt
ddadzz
Man šķiet - ka uz to..ka mums tie vīrieši maz grib uzņemties atbildību, ir Dēli - tāpēc arī "tagad par to mazo algu spriež un balso paši ar sievu sagādātiem tīriem krekliem un zeķēm"..
Apskatāmies Mērnieku laikos uz Oļiņieti. Tik daudz tādas apkārt redzu. Intelekta netrūkst. Kur progress?
Ja vīrietim salauž mugurkaulu, pēc tam nav, kas sievieti aizsargā. Jo viņa no vilkšanas nogurst.
Kā jums liekas, kāpēc daudzās situētās u n inteliģentās ģimenēs sieva "sēž", strādā mājās, kamēr bērni mazi? Un rezultātu esmu redzējusi pēc n gadiem, nav slikts.
Paaudzēs dabū drošību ģimenē, tas ir paaudžu darbs, jo grūts..(spriedze, protams, un ne sieva, ne vīrs nevar atkrist bērnišķībā, kurai mūsdienās tiiik daudz attaisnojumu) un tad bērni spēj uzņemties atbildību, nevis grib, lai māte pasaka, kā jādara..
Ar to jau tās "vecās" Rietumu nācijas no mums atšķiras.
9.marts 2014, 7:11 Atbildēt
oorvels
Kā mēdza teikt mans gudrais kaimiņš no slāvu tautas: ķiho šiferom šurša, kriša jeģet nespeša... Uzskatāmāk vairs nevar būt.
24.janvāris 2014, 22:36 Atbildēt
aanna
Reiz dzirdēju Rudzīti izsakāmies klātienē kādā pasākumā. Diez vai ietu pie viņa un tik dārgi maksātu par to, ka viņš katram cenšas izskaidrot visu caur fizioloģisko atšķirību prizmu. Kādam varbūt tas palīdz. Manuprāt, cilvēks ir kas vairāk nekā tikai bioloģiskas izpausmes. Un šajā intervijā viņš ir vienkārši kārtējais seksists, kurš uzskata, ka krāniņa esamība cilvēku uzreiz ierindo augstākā kategorijā nekā to cilvēces daļu, kurai kāniņa nav.
25.janvāris 2014, 1:45 Atbildēt
aatnuga
V'irie'siem gan viss ir caursp'id'igi. Med'ibas, pirtis, zol'ites sp'ele... Un v'el ta'cu gl'a'zite...
Rudz'iti jau nevar 'nemt par pilnu. Vi'nam b'utu j'agrie'zas pa'sam pie sevis uz konsult'aciju.
25.janvāris 2014, 9:11 Atbildēt
KKārlis
Pareizs raksts. Tautā ir teiciens par skandalozām tirgus sievām.Tas nenozīmē,ka katra no tām nebūtu laba sava pavarda kopēja un māte saviem dēliem.Blīvā sieviešu kolektīvā biežas ir intrigas un divkosība. Jāpiekrīt,ka maz esam mācījušies no rietumu gadsimtiem ilgās sabiedrisko attiecību vēstures . Labākā gadījumā mēģinām kautko nošpikot.
25.janvāris 2014, 9:30 Atbildēt
sspicais
Interesanta lasāmviela ar filozofisku ievirzi,kur gribētājs var piemeklēt sev izdevīgāko epizodi mūsu galma darbā un sadzīvē,jo cilvēks pēc instinktiem, tas pats dzīvnieks vien ir ,tik' tā atšķirība,ka viņš domā.
25.janvāris 2014, 10:27 Atbildēt
AAntons Mikoss
................Latvijā, atšķirībā no Lietuvas, vēsturiski nav izveidojusies vienota valsts ar savu karali................ Vācija kā vienota valsts tika dibināta Bismarka laikā. Tā vienotā valsts nav pašmērķis. Matriarhāts ir baltu dzīves ziņas pamatā. Visās okupantu, izvarotāju tautās viss notiek po batjuški- gan latinosu, britu(iesūtīti no Romas par pārvaldniekiem) un citās vergturu impērijās.
Kas tur slikts, ja sieviete uzklausa vīriešu padomus un otrādi? Latvijā matriarhāts pa īstam atdzims tad, kad viena sieviete laidīs pasaulē 5-8 bērnus un vīrieši spēs tos uzturēt. Viss pārējais ir tukšs numurs!
25.janvāris 2014, 11:04 Atbildēt
IIeva
Un to nu mums vairs nevajag .Pasaule ir pārapdzīvota, bet uz vairošanās instinktu balstīta sabiedrības pastāvēšana arī ir apdraudēta. Ir jāmeklē citi veidi kā sadzīvot ar fizioloģiju un tomēr realizēties dzīvē kā cilvēkiem. Sievietes vairs nav vajadzīgas kā dzemdējamās mašīnas, gan par laimi, gan nelaimi viņām.
25.janvāris 2014, 19:58 Atbildēt
vvismaz 5 bērni
nelāpīsim pasauli-Latvija ir tukša. katrai latvietei vajadzētu vismaz piecus bērnus.
un visas būtu laimīgas
28.janvāris 2014, 12:32 Atbildēt
llīze
neskatoties uz to,ka saeimaāšodien ne tuvu nav 50%sieviešu ,tai jau tagad nav nekādas jēgas.
25.janvāris 2014, 11:09 Atbildēt
ssaule
Es tieši to par saeimu arī gribēju rakstīt, cik jauki, ka kāds jau uzrakstīja :) Un cik smieklīgi lasīt kā mūsu stiprais, gudrais dzimums satraucies :))
27.janvāris 2014, 21:38 Atbildēt
JJurgis
Vai tad savās darba vietās,kur pie varas ir sievietes,neesam pārliecinājušies un pārliecinājušās,ka Rudzītim taisnība?Un kā ar valsti,sākot jau no V.V.F.?
Protams,ka te būs nikni sieviešu komentāri.
25.janvāris 2014, 11:12 Atbildēt
BBR
Esmu NRA abonente jau gadiem ilgi, bet pēc šāda raksta publicēšanas manas pirmās sajūtas bija atvadīties no laikraksta abonēšanas. Pilnīgā nopietnībā uzklausīt cilvēku, kurš sievietes prāta spējas korelē ar viņas fizioloģisko ciklu, var tikai kāds 19. gadsimta kantoris.
Par Rudzīša kunga rakstiem vienmēr esmu interesējusies un cienījusi viņa viedokli, bet turpmāk to noteikti nedarīšu: nav man vajadzīgs cepties par fallocentriska āksta domām. Ceru, ka neviena racionāla, darbotiesspējīga sieviete šo "psihologa", kurš vēlas ierādīt sievietei "īsto vietu", savārstījumu neņems par pilnu.
25.janvāris 2014, 12:45 Atbildēt
aadvokāts
Rudzītis jau nav politiķis, kuram jārunā tā, ka vēlētājs grib dzirdēt. Viņš ir ārsts, kurš katru dienu sastopās ar cilvēku problēmām. Viņam tāds redzējums un katrs jau var izvēlēties ārstu pie kura iet. Bet mediji ir pilni ar daudz lielākiem šarlatāniem. Visādi feņšuji tie gan ir īsta zinātne.:)
25.janvāris 2014, 12:51 Atbildēt
BBR
Zini, kad Rudzītis sāk būvēt tālejošas teorijas par sabiedrības stāvokli ap Āboltiņas matu krāsu, tad arī fen šui kļūst par zinātni. Un īstenībā raksts ir publicēts brīdī, kad pirmo reizi sieviete ir kļuvusi par premjerministri, kas vedina uz domām, ka te ir runa par kādu politisku pasūtījumu. Rudzītis gan jau agrāk ir šovinistiski izpaudies (tur gan bija runa par sievietēm biznesā), tādēļ jāsecina, ka kādam citam te ir bijusi interese uztaisīt politiskam spēkam, kas par savu līderi ir izvēlējies sievieti.
25.janvāris 2014, 15:12 Atbildēt
MMarta
Un Jūs, BRrrrrrrr, kā redzams, ļoti agresīvi pārstāvat to apdraudēto politisko spēku (= gara nespēku).
25.janvāris 2014, 16:03 Atbildēt
KKimi
Par Āboltiņu Rudzītis vēl neko nav pateicis, jo īsti nepazīst viņu. Ja pazītu, tad uzrakstītu gan, jo šī dāma pati neapzinās, cik agresīvu tumsonību viņa iemieso...
26.janvāris 2014, 9:24 Atbildēt
JJanka
>BR to jau Rudzītis arī klāsta, ka sievietes pārsvarā koncentrējās uz emocijām. Jūs esiet labs uzkates materiāls.
25.janvāris 2014, 15:48 Atbildēt
BBR
Un man, Janka, šobrīd ir ovulācija. Iedomājies, kas, Rudzīšprāt, ar mani notiek PMS laikā :) Oioioi, mūsu valstij nevajag ne tankus, ne zemūdenes - labākie triecienbataljoni ir PMS mocīti sievišķi!
Ziniet, godātais Janka, jums arī būtu emocijas, ja kāds pateiktu, ka vīrietis, piemēram, nav tiesīgs būt par deputātu vai nespēj saprast fiziku, ja 30 dienas nav nodarbojies ar seksu, jo viņam, redziet, fizioloģisks process traucē.
25.janvāris 2014, 17:40 Atbildēt
JJanka
Rudzīša teiktais kārtējo reizi rod apstiprinājumu.
25.janvāris 2014, 22:46 Atbildēt
GGG
Daudz ir populisma un steriotipu par sievieti un vīrieti. Bet tieši tas ir vajadzīgs, lai iekustinātu kaut kādas pārmaiņas un diskusijas. Viņš esot vīrietis, var runāt tikai par vīriešiem. Faktu saviklšana par sievietēm ir tikai sausa faktu analīze. Jo, lai autors iedomājas situāciju, ka kāds aizliedz viņam realizēties kā psihoterapeitam. Tieši tā pat ir ar sievietēm- ļaujam katram realizēties! Rakstā ir arī daudz labu ideju, piemēram, - Visa izglītības sistēma ir vīrišķa, un tas nozīmē, ka no pirmās klases meiteni taisa par puiku. Jo skolā neko mums nemāca par sirds gudrību, ko tikai tagad es uzzinu no jogas pasniedzējiem... No vīriešu vīrišķibas ir atkarīgs, vai viņi ciena sievieti- mājsaimnieci, vai to uzskata par nekā nedarīšanu un pašu par sevi saprotamu... Es par vīrisķīgiem vīriešiem un sievišķīgām sievietēm, kas spēj realizēties dažādās sfērās!
25.janvāris 2014, 14:35 Atbildēt
iinga
Nekādā rindā nav jāstāv! Žurnālisti pārspīlē! Divas vai trīs dienas! Es biju pie viņa!
25.janvāris 2014, 17:56 Atbildēt
AAndrisR
Tad ir vai nav jāgaida, ir vai nav rinda?:-) Jebšu divas dienas nav rinda, rinda ir vismaz mēneša gara?;-)
27.janvāris 2014, 19:53 Atbildēt
NNeejiet!
Es uzreiz tiku un ljoti nozheeloju tos 30 ls, ko atdevu par neilgo sarunu. Dzeks ir ezoteerikjis. Nepateica neko, ko es pati Junga vai citaa graamataa nevareetu izlasiit.
Ja jau saka, ka vechi ir atklaati, tad lai maksaa nodokljus un uzraada komercdarbiibu, Nevis sleepj. 30 ls stundaa ir krietna summa.
27.janvāris 2014, 22:14 Atbildēt
EEs arī biju
Un nemaz nenožēloju, jo tas bija tieši tas, kas man bija vajadzīgs. Priekš jums viņš acīmredzot par gudru, ejiet pie dziednieka. Rudzītis nu gan nav ezotēriķis.
28.janvāris 2014, 12:28 Atbildēt
ddadzz
neticu, ka neko nemaksā..pārāk publiski zināms.
9.marts 2014, 7:12 Atbildēt
AArī biju
Es arī biju un gaidīju gandrīz mēnesi.
28.janvāris 2014, 12:25 Atbildēt
vvecais
Pinīgi piekrītu cien. V.Rudzītim, vienīgi varētu piebilst, ka visas nelaimes sākās, tad kad nez kāda velna pēc,sievietes sev izcīnīja vēlēšanu tiesības!!!
25.janvāris 2014, 18:48 Atbildēt
IIncis
Nee,visas nelaimes saakaas ar to pastulbo Aadamu,kursh sagribeeja sev Ievu...
25.janvāris 2014, 19:40 Atbildēt
sspicais
Nē,sākumā viņš pasniedzās tikai pēc ābola no Paradīzes dārza un kurš varēja toreiz pateikt,ka šis ābols ''uzsēdinās''vīriešus uz atkarības 'diētas,kur ''vella dzīšana ellē''(Dekamerons) izrādās ir tīri patīkama nodarbe.
26.janvāris 2014, 9:34 Atbildēt
ččiepa
Visagresīvāk uz šāda veida rakstiem reaģē feministes un citas, kuras nenovērtē pozitīvi savu sievišķību un sievišķību vispār, bet grib līdzināties vīriešiem, būt kā viņi. Traģiski, ka materiālajā, vīriešu pasaules pusē sievietes ar vīriešiem konkurēt nevar, bet savā pasaules pusē, kur viņām rokās tiek dotas daudzas nozīmīgas sviras un tiek piešķirta būtiski galvenā loma, viņas darboties negrib!!! Tas kopumā neko labu neliecina par mums (un galvenokārt aktīvām feministēm, kas īstenībā ir visa sievišķā nīdējas!) - esam vnk muļķes.
25.janvāris 2014, 19:00 Atbildēt
KK&P
Lasiju so interviju, ka satirisku lugu, varbut, kads akieris velas ierunat?
Var smieties, ja pareiza noskana.
25.janvāris 2014, 19:22 Atbildēt
KK&P
... man vienmer ir nakusi smiekli, kad pratvederi runa mulkibas. Soreiz tas ta izskatas.
25.janvāris 2014, 19:25 Atbildēt
IIncis
Viss ir pilniigi pareizi!Un ja pie vainas tomeer nav sievietes,tad noteikti Lembergs vai geji.Citu vainiigo pie mums parasti nav.
25.janvāris 2014, 19:38 Atbildēt