Ar kaujas granātu Ventspils bārā izsit logu; evakuē cilvēkus

Pagājušajā naktī Ventspils bāram "One more" izsists loga stikls; telpu uzkopšanas laikā konstatēts, ka stikls, iespējams, izsists ar kaujas granātu, aģentūru LETA informēja Ventspils domes mārketinga nodaļā. Drošības apsvērumu dēļ evakuēti apkārtējo māju iedzīvotāji.

Saskaņā ar Ventspils Pašvaldības policijas sniegto informāciju naktī uz 21. jūniju bāram "One More", Lielajā prospektā 30, tika izsists logs. Ap plkst.5 rītā, tīrot bāra telpas no stikla lauskām, konstatēts, ka logs izsists ar granātai līdzīgu priekšmetu. Vēlāk noskaidrots, ka logs izsists ar kaujas granātu.

Pašlaik notikuma vietā atrodas sapieri, kas tika izsaukti no Saldus. Saskaņā ar sapieru norādījumiem, tika veikta evakuācija no tuvākajiem deviņiem dzīvokļiem, evakuējot 12 cilvēkus.

Pašlaik sapieri strādā, lai granātu sagatavotu pārvešanai uz vietu, kur tā tiks neitralizēta.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais