Digitālās televīzijas krimināllietā prokurors nolēmis grozīt apsūdzību

Tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā prokurors Edvīns Piliksers nolēmis grozīt apsūdzību, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Par lēmumu grozīt apsūdzību Piliksers paziņoja šodien notikušajā tiesas sēdē, kad tiesas izmeklēšana jau bija pietuvojusies noslēgumam.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, prokurors nolēmis apsūdzību grozīt, jo vairāk nekā četros gados tiesā ir nopratināti 110 liecinieki, kuru liecībās izskanējušas gan jaunas, gan papildinošas detaļas, apstākļu papildinājumi un precizējumi, kā arī lietai ir pievienoti jauni materiāli, piemēram, ārvalstu dokumenti.

Līdz ar to apsūdzība tiks grozīta "papildināšanas vai precizēšanas virzienā," taču tās būtību nav plānots mainīt, pastāstīja Šēnberga.

Ņemot vērā to, ka apsūdzības grozījumu sagatavošanai prokuroram ir nepieciešams vismaz mēnesis laika, tiesa šodien digitālās televīzijas krimināllietas izskatīšanā pasludināja pārtraukumu līdz 29.maija plkst.10.

Kā ziņots, piecus gadus iztiesātā digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais