Vides inspektori, veicot nakts reidu Babītes ezerā, no ūdens izcēluši nelikumīgi ievietotus tīklus un atbrīvojuši no tiem 200 kilogramus karūsu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Rīgas sektora vecākais inspektors Gints Zemitāns.
Lai arī inspektori vairākas stundas vēroja ezerā ieliktos tīklus, cerot, ka maluzvejnieki tiem atnāks pakaļ, tomēr neviens pēc tīkliem neieradās, tādēļ inspektori paši no ūdens izcēla deviņus tīklus, kuru kopējais garums bija 950 metri, un sāka atbrīvot zivis.
Zemitāns minēja, ka tīklos lielākā daļā bija karūsas, bet aptuveni 20% bija brekši. No tīkliem izdevās atbrīvot arī divus līņus, asari un līdaku.
"Iestājoties siltākam laikam, aktīvāki kļuvuši arī maluzvejnieki, tādēļ milzīga pateicība ir tiem makšķerniekiem, kuri ziņo par novērotajām nelikumībām," sacīja inspektors.
Par novērotajām nelikumībām vakar aktīvi ziņojuši makšķernieki, un inspektori izbraukuši uz norādītajām vietām. Zvans saņemts par nelikumīgu tīklu likšanu Mašēnu ezerā, taču, kad vides sargi jau bija ceļā uz norādīto vietu, kāds makšķernieks ziņoja par to, ka no Baltezera tiek celti ārā tīkli.
"Ierodoties pie Baltezera, redzējām, ka viens vīrs ir ar tukšu laivu, bet otrs gar krastu mums nāk pretī ar zivīm. 1959.gadā dzimušajam vīrietim noformējām administratīvā pārkāpuma protokolu. Lomā tika atrastas sešas līdakas, trīs asari un trīs brekši. Lai arī vīrietis stāstīja, ka pārbaudījis svešus tīklus, tāpat šāda rīcība ir sodāma," sacīja Zemitāns.
Pārbaudot Baltezeru, inspektori ūdenī atrada vēl vienu tīklu, taču tas jau bija senāk ielikts un zivis tajā jau bija sākušas pūt. Savukārt Mašēnu ezerā inspektori ar laivu iebrauca ezerā, izceļot no tā apmēram 70 metrus garu tīklu. Tīkls bija nesen ielikts, tajā atradās vien viena līdaka un viena liela rauda, kas atlaistas atpakaļ ezerā.
Zemitāns minēja, ka vides inspektori nostrādājuši 18 stundas, lai šajā reizē no trīs ezeriem izceltu nelikumīgos zvejas tīklus.