Vanšu tilta smailes iekarotājam veiks stacionāro psihiatrisko ekspertīzi

21 gadu vecajam jaunietim, kurš 27.oktobrī uzkāpa Vanšu tilta smailē, veiks stacionāro psihiatrisko ekspertīzi.

Policija no mediķiem saņēmusi sākotnējo slēdzienu par jaunā vīrieša veselības stāvokli un vakar viņam kriminālprocesā par huligānismu tika piemērots aizdomās turamā statuss, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava.

Kamēr nebūs pabeigta stacionārā psihiatriskā ekspertīze, policija nekādu informāciju par procesa izmeklēšanas gaitu nesniegs.

LETA jau ziņoja, ka 27.oktobra pēcpusdienā 1988.gadā dzimis jaunietis uzkāpa Vanšu tilta smailē un tur pavadīja vairākas stundas. Viņa rīcību policija kvalificēja kā huligānismu, jo vairāki atbildīgie dienesti bija spiesti vairākas stundas atrasties notikuma vietā, turklāt uz visai ilgu laiku Rīgas centrā bija paralizēta arī jebkāda transportlīdzekļu un pat gājēju kustība uz tilta.

Šī nav vienīgā reize, kad cilvēki mēģinājuši uzkāpt pa tilta vantīm. Visi gadījumi beigušies ar krimināllietas ierosināšanu par huligānismu.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.