Sašautais žurnālists: Policisti slimnīcā par mani ņirgājas

 
©F64 Photo Agency

Žurnālists Leonīds Jākobsons uzskata, ka cilvēki, kuri vakar viņam uzbruka, vēlas apturēt viņa profesionālo darbību.

Mērķis bijis vai nu viņu iebiedēt, vai nogalināt, kolēģiem Latvijas Radio 4 ar īsziņu palīdzību teicis žurnālists.

Jākobsons patlaban no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ir pārvests uz Stomatoloģisko institūtu. Viņš fiziski nespējot parunāt, bet uz īsziņām varot atbildēt. Žurnālists atzina, ka vakar zaudējis daudz asiņu, uz sejas viņam esot aptuveni astoņus centimetrus gara rēta. "Knapi paliku dzīvs," rakstījis žurnālists.

Vaicāts, vai policija atradīs vainīgos, Jākobsons kolēģiem rakstījis, ka policija turpinot cīņu ar viņu. Četri policisti par viņu slimnīcā smējušies un ņirgājušies, viņi esot skatījušies filmas, kā arī runājuši, cik labs mērs ir Nils Ušakovs (SC).

Jau ziņots, ka saistībā ar vakardienas uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam policija pagaidām nevienu personu nav aizturējusi, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins sacīja, ka pagaidām lietas izmeklēšanā būtisku jaunumu nav - cietušais ir mediķu aprūpē, policijā sākts kriminālprocess, kura gaitā nozīmētas vairākas ekspertīzes. Arī par policijas izvirzītajām uzbrukuma versijām Grišins nevēlējās runāt. Viņš norādīja, ka patieso versiju jau noskaidro tikai tad, kad noziegums atklāts. Patlaban kā viena no pamatversijām izvirzīta žurnālista profesionālā darbība, bet tikpat labi noziegums var nebūt saistīts ar viņa profesiju.

Vaicāts, vai policija ir atradusi noziegumā izmantoto ieroci, Grišins atteicās to komentēt. Tāpat viņš nesniedza informāciju, vai liecības ir sniegusi arī cietušā sieva, kura it kā uzbrukuma brīdī bijusi kopā ar dzīvesbiedru. Grišins atzīmēja, ka policija nekomentēs kriminālprocesuālās darbības, taču, tiklīdz būšot kas paziņojams, policija to arī darīšot.

Iespējams, Jākobsons šodien policijai varētu sniegt pirmās liecības.

Vakar, apmeklējot nozieguma vietu, aģentūra LETA novēroja, ka uz brīdi tā bija atstāta bez policistu uzraudzības. Proti, jebkurš varēja brīvi piekļūt nozieguma vietai un likvidēt pierādījumus. Grišins solīja šo aģentūras LETA sniegto informāciju pārbaudīt un, ja būs nepieciešams, izvērtēt policistu rīcību.

Jau ziņots, ka vakar ap plkst.17 Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā, tika sašauts interneta portāla "kompromat.lv" žurnālists Jākobsons. Pēc uzbrukuma viņš tika nogādāts Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Jau neilgi pēc notikušā policija apliecināja, ka cietušā dzīvībai briesmas nedraud.

Par notikušo policijā ir sākts kriminālprocess pēc KL 13.nodaļas - par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Policija pieļauj, ka nozieguma veikts, izmantojot traumatisko, gāzes vai cita veida ieroci. Uzbrucēji esot bijuši divi.