Liepājā brīdina par viltus pakalpojumu sniedzējiem daudzdzīvokļu mājās

Liepājas iedzīvotāji tiek aicināti būt uzmanīgiem jebkuros darījumos, kas saistīti ar dažādu pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu viņu dzīvokļu īpašuma vai mājas kā kopīpašuma sakārtošanā, informē Liepājas dome un Valsts policija.

Valsts policija, kā arī pašvaldība aicina bez saskaņošanas ar mājas apsaimniekotāju neuzsākt nekādas sarunas par sadarbību ar šādu pakalpojumu piedāvātājiem un, pilnīgi noteikti, neveikt priekšapmaksu vai citus naudas darījumus.

Liepājā daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās pēdējās nedēļās latviešu un krievu valodā kādas anonīmas personas izvieto informācijas lapiņas, kurās piedāvā "saremontēt mitrās un pelējušās sienas", "aiztaisīt šuves", kā arī "salabot jumtu". Tie iedzīvotāji, kuri kaut ko savā mājā "vēlas saremontēt", tiek aicināti zvanīt uz noteiktu mobilā telefona numuru.

Šobrīd valsts policija pārbauda, vai šo lapiņu izplatītāji nenodarbojas ar prettiesiskām darbībām. Valsts policijas Liepājas iecirknī ir saņemts iesniegums no pašvaldības kapitālsabiedrības "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA) par iespējamo krāpniecību no personām, kuras māju iedzīvotājiem piedāvā veikt šādus remontdarbus.

"Tagad ir ziema, auksts laiks un neviens saprātīgs apsaimniekotājs šādā laikā neveic, piemēram, sienu plaisu vai jumta konstrukciju bojājumu novēršanu. Laika apstākļos, kad sals sasniedz mīnus 15 grādu, šādus darbus nav iespējams paveikt kvalitatīvi. Tāpēc šādas lapiņas vajadzētu ignorēt vai arī pie sava apsaimniekotāja pārliecināties, cik pamatots ir piedāvājums," aicina LNA valdes priekšsēdētājs Artis Rimma.

Nesen kādas LNA apsaimniekotās mājas dzīvoklī bija ieradušies šādu it kā remonta pakalpojumu sniedzēji un dzīvokļa īpašniekam apgalvoja, ka viņu piedāvājums ir saskaņots ar "namu pārvaldi". Vienlaikus ciemiņi nosauca darbu izmaksu kopējo summu un no dzīvokļa īpašnieka pieprasīja veikt 50 procentus priekšapmaksa skaidrā naudā.

Valsts policija un pašvaldība aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neielaisties jebkādos darījumos ar nepazīstamām un nepārbaudītām personām vai firmām attiecībā uz savu īpašumu remontu vai sakārtošanu.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais