VID aiztur vairāk nekā 39 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz austrumu robežas, novērsa mēģinājumus nelegāli ievest 39 640 cigaretes ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija paslēptas automašīnas konstrukcijās, ceļotāju virsdrēbēs un personīgajā bagāža.

Šodien, 13.oktobrī, VID muitas amatpersonas Vientuļu muitas kontroles punktā, veicot muitas kontroli, konstatēja, ka reisa autobusa "Novgoroda - Rīga" 50 gadus veca pasažiera ceļasomā atrodas nedeklarētas 960 "Samba" cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Savukārt kāds 41 gadu vecs automašīnas Volkswagen pasažieris apģērba kabatās no muitas kontroles centās noslēpt 180 "Bayron" markas cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Vakar, 12. oktobrī, Pāternieku muitas kontroles punktā, veicot vieglās automašīnas BMW, ko vadīja 40 gadus vecs Latvijas pilsonis, padziļinātu kontroli, VID muitas amatpersonas automašīnas priekšējo sēdekļu atzveltnēs, zem aizmugurējā sēdekļa, automašīnas durvīs, panelī, motora nodalījumā un bagāžas nodalījumā atrada 38 500 "Premjer", "Winston", "NZ", "Minsk", "Pall Mall", "West" un "Queen" markas cigaretes, bet zem priekšējā sēdekļa - piecas pudeles jeb 2,5 litrus stiprā alkoholiskā dzēriena "Krepkij oreshek" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa marku.

Par konstatētajiem pārkāpumiem personām sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes un alkohols novietots muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, bet automašīna - muitas kontroles punkta aizturēto transportlīdzekļu stāvlaukumā līdz attiecīgo administratīvo lietu izskatīšanai.

Latvijā

Sabiedrības sašutumu nesen izraisīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izskanējusī doma: pašvaldībām trūkstot līdzekļu, tāpēc pašdarbības kolektīviem būšot pašiem jāpiemaksā par piedalīšanos pasākumos pirms 2028. gada dziesmu un deju svētkiem. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vadītāja Signe Pujāte komisijas sēdē uzsvēra, ka samaksa no kolektīvu dalībniekiem starpsvētku pasākumos tiks prasīta pirmo reizi, taču citu iespēju neesot. Par šo un citām tēmām sarunājos ar vairākiem nacionāli domājošiem cilvēkiem: ar Ēriku Hānbergu, Janīnu Kursīti un Uldi Marhilēviču.

Svarīgākais