Policija Latgalē aiztur vairākus narkotiku glabātājus

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi, veicot operatīvos pasākumus nelikumīgās narkotisko vielu aprites jomā, februāra sākumā par nelikumīgu narkotisko vielu apriti aizturēja kopumā piecas personas, tostarp arī kādas organizētas grupas pārstāvi, kā arī konfiscēja dažādas narkotiskās vielas. Saistībā ar notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi un notiek izmeklēšana.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonas, veicot operatīvos pasākumus nelikumīgās narkotisko vielu aprites jomā, kriminālprocesā 2024. gada 1. februārī Rēzeknē aizturēja noziedzīgas organizētas grupas pārstāvi - 1976.gadā dzimušu vīrieti.

Kratīšanas rezultātā tika izņemta stratēģiskas nozīmes prece - GPS un mobilo tīklu signāla slāpēšanas ierīce un aptuveni 60 tabletes nezināmas izcelsmes, iespējams psihotropās vielas.

Nozīmētas ekspertīzes, notiek izmeklēšana. Jāpiebilst, ka aizturēšanas brīdī vīrietis vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā un bez iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā un pēc Krimināllikuma 237.1 panta - par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Tāpat kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas - par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tāpat pagājušonedēļ, turpinot darbu un veicot operatīvos pasākumus nelikumīgās narkotisko vielu aprites jomā, Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas 2. februārī par nelikumīgu narkotisko vielu glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju, aizturēja 1990. gadā dzimušu vīrieti, kurš kopā ar Lietuvas pilsoni, 1986. gadā dzimušu vīrieti, pārvadāja 200 gramus amfetamīna. Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta otrās daļas - par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās (par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem).

Savukārt 3. februārī profilaktiskās pārbaudes laikā Kriminālpolicijas biroja amatpersonas kopā ar Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonām Daugavpilī aizturēja 1983. gadā dzimušu vīrieti, pie kura atradās 2 grami amfetamīna, bet 6. februārī Līvānos tika aizturēts 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš pārvadāja 15 gramus amfetamīna. Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas - par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.