Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā \ Kriminālziņas

Muitas darbinieki novērsuši 476 600 cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas

© pexels.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsušas kopumā 23 830 cigarešu paciņu jeb 476 600 cigarešu kontrabandu, kas bija paslēptas vagonos ar sausā piena un kukurūzas graudu kravām, informē VID pārstāvji.

Pirmdien, 22.janvārī, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva muitas fizisko kontroli, konstatēja, ka konteinerā starp maisiem ar sauso pienu paslēpti iepakojumi ar cigaretēm.

Kravā atradās 20 kastes ar cigaretēm. Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 206 600 cigarešu jeb 10 330 paciņu cigarešu "NZ Gold" un "Minsk" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt svētdien, 21.janvārī, kravas vilcienā, kas bija iebraucis Latvijā no Baltkrievijas, kontrabandas cigaretes konstatēja muitas kinologs ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni.

Pārbaudot vilciena sastāvu, muitas amatpersonai radās aizdomas par nedeklarētu preču esamību vagonā. Noņemot nodrošinājumus un atverot hopera tipa vagona lūku, muitnieki konstatēja, ka vagonā ar kukurūzas graudu kravu paslēptas 27 kastes ar cigaretēm. Tajās atradās 270 000 cigarešu jeb 13 500 paciņu cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir apmēram 97 700 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes - tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.