Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā \ Kriminālziņas

Par izvarošanu un seksuālu vardarbību tiesātais atkal uz notiesāto sola

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Kāda vīrieša apelācijas sūdzību par pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņam par mēģinājumu Salaspilī izvarot 16 gadu vecumu nesasniegušu meiteni piespriests 20 gadus ilgs cietumsods, Rīgas apgabaltiesa plāno skatīt 21.jūnijā plkst.13, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Lietu bija plānots skatīt rakstveida procesā 3.martā, tomēr apsūdzētā aizstāve iebilda pret lietas izskatīšanu rakstveida procesā, līdz ar ko ir mainīts procesa veids un noteikta izskatīšana mutvārdu procesā slēgtā tiesas sēdē.

Jau vēstīts, ka 2022.gada augusta nogalē Pierīgas prokuratūras prokurore tiesai nodeva krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par to, ka viņš izdarīja dzimumakta mēģinājumu, kā arī orālu un anālu aktu un dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis alkohola reibumā meža masīvā Salaspilī nolēmis izvarot kādu meiteni, zinot, ka cietusī nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Iecere no apsūdzētā neatkarīgu iemeslu dēļ neizdevās, jo neesot iestājusies erekcija.

Tomēr uzbrucējs pret cietušās gribu, pielietojot vardarbību un draudus, izdarījis "ne mazāk kā astoņus orālus aktus un vienu anālu aktu".

Apsūdzētais iepriekš krimināli sodīts divas reizes, tostarp par izvarošanu un seksuālu vardarbību.