Izsekojot "BMW" automašīnas zagli, policija uziet lielu daudzumu zagtu automašīnu detaļu

© Ekrānšāviņš

Šā gada 14. janvāra naktī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti, izsekojot kādu “BMW” automašīnas zagli, nonāca privātmājas teritorijā Ķekavas novadā, kur atrada gan zagto automašīnu, gan lērumu zagtu spēkratu detaļu. Tika noskaidrots, ka atrastās automašīnu detaļas ir no vēl sešām zagtām automašīnām. Turpat tika atrasta un atsavināta arī šaujamieroču munīcija. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tajā pašā naktī privātmājas teritorijā tika aizturēts kāds vīrietis.

2023. gada 14. janvāra naktī tika saņemta informācija par 2015. gada izlaiduma automašīnas “BMW X3” zādzību Rīgas pilsētas Zolitūdes apkaimē. Šī automašīna bija aprīkota ar augsta līmeņa drošības sistēmu. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas likumsargi, reaģējot uz saņemto informāciju, sadarbībā ar automašīnas drošības sistēmu uzturētāju veica operatīvos pasākumus ar mērķi atrast nozagto automašīnu un aizturēt noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas.

Minēto pasākumu rezultātā tajā pašā naktī Valsts policijas darbinieki kādas privātas saimniecības teritorijā Ķekavas novadā konstatēja un izņēma nozagto automašīnu “BMW X3”. Saimniecības teritorijā atradās vairākas automašīnas, daļa no tām bija izjauktā stāvoklī. Transportlīdzekļu pārbaudes laikā tika atrasta vēl viena meklēšanā esoša automašīna - šis spēkrats pirms vairākiem gadiem bija paņemts līzingā, taču līzinga ņēmējs bija pārtraucis par to maksāt un spēkratu neatdeva.

Turpinot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, saimniecības telpās konstatēts liels daudzums ar automašīnu rezerves daļām. Veicot pārbaudi, tās tika identificētas kā daļas un agregāti no vēl sešām meklēšanā esošām automašīnām.

Izmeklēšanas darbību laikā konstatēti un pārbaudei izņemti 154 priekšmeti, kas līdzīgi šaujamieroču munīcijai, kā arī 134 alkoholisko dzērienu pudeles bez akcīzes markām - kopumā atsavināti vairāk nekā 112 litri nelikumīgu alkoholisko dzērienu.

Turpat privātmājas teritorijā aizdomās par automašīnu zādzībām un piesavināšanos tika aizturēts vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā policija skaidro notikušā apstākļus, tostarp cik ilgi darbojusies šī noziedzīgā rūpala un kam realizētas zagto spēkratu detaļas.

Zagtā automašīna “BMW X3” ir atdota tās likumīgajam īpašniekam, bet līzingā paņemtais spēkrats - uzņēmumam, kam tas pieder.

Aizturētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Latvijā

Epidemiologi vērsuši uzmanību, ka Latvijā, kā arī dažās citās Eiropas Savienības valstīs nedaudz pieaug saslimstība ar Covid-19. TV3 raidījuma “900 sekundes” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, ka lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju pieaugošā saslimstība ar Covid-19 nesatrauc.

Svarīgākais