Sestdiena, 1.aprīlis

redeem Dagne, Dagnis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Kriminālziņas

Izkrāpj vairākus miljonus vērtu viesnīcu Vecrīgā

© F64/Attēlam ir ilstratīva nozīme

Pagājušā gada nogalē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu lielā apmērā, kas tika īstenota, izmantojot viltus dokumentus, kā rezultātā tika iegūtas valdījuma tiesības uz vairākus miljonus vērto nekustamo īpašumu, proti, viesnīcu Vecrīgā un tiesības uz finanšu līdzekļiem.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļas lietvedībā atradās kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas jeb par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja, ka divas personas pēc iepriekšējās vienošanās laika posmā no 2009. līdz 2019. gadam noslēdza vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus līgumus, kurus tālāk izmantoja savu noziedzīgo mērķu īstenošanai, proti, lai prettiesiski ar viltu iegūtu svešu mantu. Noziedzīgo darbību rezultātā personu grupa ieguva sev vēlamās tiesības uz svešu mantu - valdījuma tiesības uz nekustamo īpašumu, proti, kādu viesnīcu Vecrīgā, kuras kadastrālā vērtība ir 2 951 476 eiro, kā arī tiesības uz finanšu līdzekļiem 106 272 eiro apmērā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums savukārt vēlāk tas tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, tai skaitā, kas vērstas uz mantisko jautājumu savlaicīgu atrisināšanu, 2022. gada decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.