Latviete internetā jau trešo reizi iekrīt uz viltus precinieku, atdodot viņam savus iekrājumus

© Pixabay.com

13.septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī tika saņemts iesniegums no sievietes, kura divu mēnešu laikā diviem iepazīšanās vietnēs iepazītiem vīriešiem labprātīgi pārskaitījusi 28 412 eiro. Policijā par notikušo sākts krimināprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Izmantojot iepazīšanās vietnes internetā, Jelgavas novada iedzīvotāja virtuālajā vidē pirms aptuveni diviem mēnešiem sāka saraksti angļu valodā ar diviem Amerikas Savienoto valstu pilsoņiem, kuri apgalvoja, ka viņu nolūks it kā esot izveidot nopietnas attiecības. Viens no viņiem esot ģenerālis ANO Drošības padomē, savukārt otrs - atraitnis, kas viens pats audzina dēlu, kurš slimo ar leikēmiju.

Jau iepazīšanās sākumā izveidojusies ļoti draudzīga un sirsnīga saruna, un abi vīrieši iemantoja 1954.gadā dzimušās sievietes uzticību. Lai gan sieviete aizvadītajā gadā bija kļuvusi par romantiskā krāpnieka upuri internetā, un gaidītā laimīgā kopdzīve un mūžīgā mīlestība beidzās ar finansiāliem zaudējumiem, viņa arī šoreiz noticēja abu ārzemnieku izdomātajām leģendām un sūtīto dokumentu rekvizītiem, zīmogiem un ģerboņiem.

Viens no vīriešiem lūdzis pārskaitīt naudu, kas nepieciešama viņa bērnam leikēmijas ārstēšanai. Otrs bijis daudz radošāks - savaldzinājis sievieti ar sirreāliem stāstiem par dimantiem, kas tikuši atrasti pie viņa lidostā, par apcietinājumu un nepieciešamo izpirkuma maksu no cietuma un citiem ziliem, zaļiem un debesu brīnumiem. Tādējādi kopumā sieviete savām simpātijām, kuras nebija dzīvē redzējusi nevienu reizi, divu mēnešu laikā labprātīgi pārskaitījusi 28 412 eiro.

Jāpiemin, ka šobrīd turpinās sarakste ar viltus ģenerāli, jo esot cerība, ka izdosies noskaidrot viņa īsto personību. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījumu ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija rekomendē kritiski izvērtēt virtuālajā vidē iepazīto personu stāstītā patiesumu un dzīves apstākļus, nevienam nesūtīt un nesaņemt naudu, kā arī pārbaudīt, kam pieder fotogrāfijas, ko potenciālie precinieki nosūta kā savējās, izmantojot saiti https://images.google.com/

Tāpat vēršam uzmanību, ka nekad dzīvē neredzētai personai nevajadzētu atklāt tādu personisko informāciju kā pilnu dzimšanas datumu, bankas konta numuru, personas kodu, mājas adresi un darba adresi, kā arī neatvērt e-pastā pievietotās saites vai pielikumus.