Kāda Dobeles uzņēmuma darbinieki pamatīgi "aptīra" savu darba devēju

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Veicot inventarizāciju, uzņēmums Dobelē konstatēja, ka no tā teritorijas ir nozagta sniega lāpsta traktoram 500 eiro vērtībā un ekskavators – iekrāvējs „Lannen 740S” 12 000 eiro vērtībā, kā arī citas kompānijai piederošas mantas, turklāt zādzības bija veiktas, brīvi piekļūstot ēkām un teritorijai, jo netika fiksētas nekādas ielaušanās pēdas. Policija par notikušo uzsāka kriminālprocesu par transportlīdzekļa zādzību.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likumsargi veica kratīšanu neatliekamības kārtībā un divu uzņēmuma darbinieku dzīvesvietās un īpašumos tika izņemtas vairāk nekā 60 dažādas kompānijai piederošas mantas, piemēram, aptuveni 3005 litri dīzeļdegvielas, transportlīdzekļu riepas, hidrauliskie šķidrumi, motoreļļa un citas. Tāpat amatpersonas izņēma skaidrā naudā vairāk nekā 10 000 eiro, par kuru izcelsmi un likumību tiek veikta pārbaude.

Kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā policisti aizturēja abus vīriešus, no kuriem viens ir nodaļas vadītājs uzņēmumā. Pēc pašlaik likumsargu rīcībā esošās informācijas, zādzības veiktas kopš aizvadītā gada nogales. Jāpiemin, ka 1968. un 1993. gadā dzimušie vīrieši nav iepriekš sodīti un savu vainu izdarītajā atzīst. Šobrīd viņiem ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, un turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.