Apcietina Krievijas pilsoni par Ukrainas pilsones automašīnas bojāšanu Vecrīgā un iesišanu policistam

 
©Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu kādam Krievijas pilsonim, kurš Vecrīgā sabojājis Ukrainas pilsones automašīnu un iesitis policistam.

Naktī uz 27.augustu Kungu ielā vīrietis pienācis pie automašīnas ar Ukrainas valsts numurzīmi un izsita automašīnai stiklu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Automašīnā tobrīd atradās autovadītājs, kam automašīna nodota lietošanā. Savukārt mašīnas īpašniece - Ukrainas pilsone - šobrīd atrodas ārvalstīs.

Automašīnas vadītājs uzreiz izsauca policijas darbiniekus, kuri, ierodoties notikuma vietā, aizturēja ļaundari.

Aizturētais vīrietis ir Krievijas pilsonis, un sākotnēji viņš policistiem atteicās izpaust savus personas datus. Turklāt aizturēšanas brīdī viņš atradās acīmredzamā alkohola reibumā, taču no ekspertīzes veikšanas atteicās.

Aizdomās turētais nogādāts Rīgas Centra iecirknī. Brīdī, kad policijas darbinieks ienāca aizturēšanas telpā, lai no aizturētā drošības nolūkos paņemtu kurpju šņores un siksnu, viņš uzbruka policistam, iesitot ar dūri.

Policijā sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Tāpat pret vīrieti uzsākts administratīvais process par personas datu slēpšanu.

Saistībā ar automašīnas stikla izsišanu sākta resoriskā pārbaude. Lai sāktu kriminālprocesu, nepieciešams saņemt iesniegumu no automašīnas īpašnieces. Tāpat tiks vērtētas iespējamas naida nozieguma pazīmes.

Aizturētais apgalvo, ka notikušo neatceras.

Pirmdien vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.