FOTO: Bolderājā atrasts ievērojams daudzums kara laika munīcijas

© Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) likumsargi mežā Bolderājā konstatēja slēpni ar ievērojamu daudzumu kara laika granātu, lādiņu un trotila. Sprāgstvielu kopējais svars izņemtajos priekšmetos ir 73 kilogrami, ziņo VP.

11. janvārī VP saņēma informāciju par to, ka mežā Bolderājā atrodas slēpnis ar, iespējams, sprādzienbīstamiem priekšmetiem.

Reaģējot uz saņemto informāciju, VP darbinieki izbrauca uz norādīto vietu, kur atrada slēpni ar dažādiem, iespējams, sprādzienbīstamiem kara laika priekšmetiem.

Kopumā tika konstatētas 147 rokas granātas, 11 lādiņi un 5 kg trotila.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Nacionālo bruņoto spēku sapieri, kas šos priekšmetus aizveda, lai drošā veidā neitralizētu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākta resoriskā pārbaude un tiek skaidrotas personas, kuras, iespējams, ierīkojušas minēto slēpni. VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kas ziņoja par šo slēpni, tādējādi novēršot apdraudējumu sabiedrībai un iespējamu traģēdiju!

VP amatpersonas 2021. gadā kopumā ir veikušas vērienīgas šaujamieroču izņemšanas operācijas, no nelegālās aprites izņemot 59 šaujamieročus, 11 620 nelikumīgā apgrozībā esošas munīcijas vienības, 2258 vienības sprāgstierīču. Tāpat no nelegālās aprites izņemts 129 kg sprāgstvielu un 677 vienības šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas.

2021. gadā VP darbinieki pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas uzsāka 16 kriminālprocesus. Pēc ekspertīžu pabeigšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesu nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret aizdomās turētām personām.

Pagājušogad VP amatpersonas pēc Krimināllikuma 233. panta par aizdomās turētajiem atzina 17 personas. Pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas kriminālvajāšanas uzsāksanai uz prokuratūru tika nosūtīti 11 kriminālprocesi.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais