Vīrietis Bauskā mudina nepilngadīgu meiteni "Whatsapp" sarakstē sūtīt intīma rakstura fotogrāfijas

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Valsts policija nodevusi Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret kādu vīrieti par nepilngadīgas meitenes pavešanu netiklībā, informēja Valsts policijā.

Šī gada 30.novembrī Valsts policijas Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki Bauskā aizturēja 1995.gada vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 16 gadus nesasniegušas meitenes pavešanu netiklībā.

Kā tika noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanā, minētais vīrietis kādā no sociālajām vietnēm iepazinies ar 16 gadus nesasniegušu meiteni, ieguvis viņas uzticību un lietotnes "Whatsapp" sarakstē mudinājis sūtīt intīma rakstura fotogrāfijas.

Šobrīd vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Viņš iepriekš nav sodīts par dzimumnoziegumiem.

Trešdien, 1.decembrī, kriminālprocess nosūtīts Austrumzemgales prokuratūrai.

Atbilstoši Krimināllikuma 162.panta pirmajai daļai par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā, tas ir, par tādas seksuāla rakstura darbības izdarīšanu bez fiziskas saskares ar cietušā ķermeni nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi vai izraisīt dzimuminstinktu cietušajā, ja to izdarījusi pilngadīga persona vai ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija rosina vecākus bez nosodījumiem un pārmetumiem pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par drošību un iespējamiem noziegumiem internetā, uzsverot, ka nedrīkst uzticēties internetā iepazītiem cilvēkiem un sūtīt personīgu informāciju, fotogrāfijas un video.

Tāpat arī jāpievērš uzmanība, ja izmainās bērna uzvedība, piemēram, bērni kļūst piesardzīgi, nomākti un izvairās no sociālo vietņu lietošanas. Aizdomās par noziedzīga nozieguma izdarīšanu nekavējoties ir jāinformē policija.