Tukumā policijai piezvana vīrietis un apgalvo, ka esot sadūris kādu personu

© Kaspars Krafts / F64

24. novembrī Tukuma policijai piezvanīja vīrietis, kurš informēja, ka esot sadūris kādu personu. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi atrada vīrieša līķi, kuram konstatēja durtas brūces sirds apvidū. Saistībā ar notikušo policijā tika sākts kriminālprocess par slepkavību. Tajā pašā dienā policisti aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja divas personas, no kurām vienai 26. novembrī piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Kā tika noskaidrots izmeklēšanas laikā, trešdien, 24. novembrī, Tukumā kādā dzīvesvietā kopīgās alkohola lietošanas laikā eskalējās konflikts, kā rezultātā 1968. gadā dzimis vīrietis ar nazi divas reizes iedūra 1982. gadā dzimušam vīrietim, kurš no gūtajiem ievainojumiem nomira notikuma vietā.

Veicot operatīvās uz izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma policijas Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki tajā pašā dienā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 1968. gadā dzimušu vīrieti un 1964. gadā dzimušu sievieti. Jāpiebilst, ka abi Tukuma iedzīvotāji jau iepriekš vairākkārt ir nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem konfliktiem.

Piektdien, 26. novembrī, vīrietim Zemgales rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli -apcietinājumu, savukārt sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu - slepkavību. Par minēto noziegumu var tikt piemērots mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais