Krimināllieta par jaunietes izmešanu pa logu tiks turpināta meneša beigās

© Ģirts Ozoliņš / F64

Krimināllietu, kurā divi vīrieši apsūdzēti par jaunas meitenes noslepkavošanu, izmetot viņu pa logu, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa turpinās izskatīt 26.novembrī plkst.10, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.

Bojāgājušās meitenes māte Ina Meija iepriekš pauda viedokli, ka lietas izmeklēšanas ilgums - aptuveni desmit gadi - ir uzskatāms par necilvēcīgu. Viņasprāt, tas, ka lieta joprojām atrodas pirmās instances tiesā, nav normāli. Cietusī arī uzsvēra, ka gadā vidēji notiek tikai sešas tiesas sēdes, kas, viņasprāt, ir krietni par maz.

LETA jau ziņoja, ka pirmajā tiesas sēdē, kas notika 2016.gada 23.februārī, prokurore nolasīja apsūdzību, kurā norādīts, ka abi apsūdzētie un bojāgājusī sieviete slepkavības dienā kopīgi lietojuši alkoholiskos dzērienus, bet vēlāk kompānijas starpā izcēlies strīds. Tā rezultātā vīrieši satvēruši sievieti un izmetuši no piektā stāva. Kriminālprocesa gaitā netika noskaidroti nozieguma motīvi.

Apsūdzētie savu vainu noziegumā neatzina. Cietušie pieteica kaitējuma kompensācijas vairāk nekā 510 000 eiro un 303 000 eiro apmērā, ko apsūdzētie neatzina.

Kā ziņots, uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdušies divi vīrieši - Mariss Švābe un Andrejs Dargiļs -, bojāgājušās draugs, ar kuru viņai bija attiecības, un viņa paziņa. Apsūdzība abiem vīriešiem uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta, proti, par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Mirušās jaunietes māte aģentūrai LETA pastāstīja, ka ilgus gadus izmeklēšana virzījās tikai uz pašnāvības versiju, kaut jau no 2008.gada tā tika izslēgta ar lietā esošiem pierādījumiem - trasoloģisko ekspertīzi, ko vēlāk apstiprināja arī izmeklēšanas eksperiments ar manekeniem, un poligrāfa ekspertīzi vienai no apsūdzētajām personām. Pašnāvības versiju esot izslēgusi arī starptautiskā ekspertīze, kura vēlreiz apstiprinājusi Latvijas ekspertu slēdzienus par slepkavību personu grupā.

Neņemot vērā poligrāfa jeb melu detektora ekspertīzes rezultātus un citus pierādījumus, kas varētu liecināt par izdarītu slepkavību, Valsts policija 2013.gada beigās pēc vairāk nekā piecu gadu izmeklēšanas nolēma izbeigt kriminālprocesu par gadījumu, kad mīklainos apstākļos Rīgā no kāda Ģertrūdes ielas nama piektā stāva loga izkrita, izlēca vai tika izmesta jauna sieviete.

Kriminālprocess tika izbeigts, jo policija atzina, ka bojāgājusī Inga Vinogradova izdarījusi pašnāvību, tomēr viņas māte Meija joprojām ir pārliecināta, ka sievieti pa logu izmetis viņas dzīvesbiedrs kopā ar savu draugu. Meitai nekad neesot bijusi vēlēšanās padarīt savai dzīvei galu, turklāt trasoloģijas ekspertīze, poligrāfa ekspertīze un eksperiments ar manekeniem izslēguši pašnāvību kā tehniski neiespējamu.

Bojāgājušās sievietes tuvinieki prokuratūrā pārsūdzēja policijas lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Prokuratūra atcēla policijas lēmumu, jo uzskatīja, ka tas ir priekšlaicīgs un nepamatots.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais