Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Latvijā \ Kriminālziņas

Par nelegālo cigarešu, alkohola, nelikumīga šaujamieroča glabāšanu aizturēti trīs vīrieši

© Valsts policija

Valsts policijas amatpersonas, veicot mērķtiecīgu darbu, vairākus mēnešus apstrādājot saņemto informāciju par iespējamu tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju, no aprites izņēma teju 17 tūkstošus cigaretes un 425 litrus nelikumīga alkohola, kā arī vairākus šaujamieročus un patronas. Tāpat aizturētas trīs personas, portālu nra.lv informē Valsts policija.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas amatpersonas 2021. gada vasarā saņēma informāciju par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju. Saistībā ar saņemto informāciju tika uzsākts kriminālprocess un veikts mērķtiecīgs darbs, lai atklātu šo noziegumu.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā policisti veica sankcionētas kratīšanas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti 16 759 dažādu marku nelikumīgi glabātas cigaretes bez LV akcīzes preču markām, 425 litri nelikumīga alkohola, vairāk nekā 10 000 eiro (iespējams, noziedzīgā kārtā iegūti), trīs nelikumīgi ieroči un divi ieročiem līdzīgi priekšmeti, 164 dažāda kalibra nelikumīgi glabātas ieroču patronas, kā arī sadarbībā ar Pārtikas veterināro dienestu konstatēta un izņemta nelikumīgi apstrādāta medību produkcija - 2654 gaļas konservi metāla bundžās un aptuveni 30 kg desas. Tāpat vienā objektā konstatēts nelikumīgs elektrības pieslēgums.

Saistībā ar šo noziedzīgo nodarījumu aizturēti 1979., 1948. un 1986. gadā dzimuši vīrieši. Vīriešiem ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221.6 panta un 221.panta otrās daļas, proti, par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju nelielā apmērā un uzglabāšanu ievērojamā apmērā. Tāpat ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.